Pilnie potrzebujemy sprawnego samochodu!

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

10.03.2022

Znów utknęliśmy! Ukraińskie drogi i charakter naszej pracy wymagają od samochodu niezawodności i odporności na niecodzienne wyzwania. Mamy busa, traktujemy go jak członka ekipy, dbamy o niego, ale ten wczoraj znów zaprotestował. 30 m za granicznymi rogatkami, po polskiej stronie padło nam sprzęgło. Utknęliśmy na poboczu, ciesząc się, że kolejna moto-przygoda przydarzyła nam się już po polskiej stronie!

Planów i nowych pomysłów na dotarcie do potrzebujących po drugiej stronie granicy mamy wiele. Tworzymy stały zespół wolontariuszy ukraińskich, który nieprzerwanie będzie operował w pasie przygranicznym po ukraińskiej stronie. Sięgniemy aż do Lwowa. Potrzeba nam tylko jednego. Sprawnego samochodu! Narzędzia do zadań specjalnych!

Pomożecie? Może szybko musimy zebrać pieniądze na działający środek transportu, a może po prostu znajdzie się ktoś, kto sprawnego busa nam użyczy. Nie oczekujemy od samochodu nic prócz pewności, że dowiezie nas bezpiecznie na kolejną misję!

Dobroczynne24 to nasz dobro-czyniący sklep, najprostsze narzędzie do zmieniania świata na lepsze. Dodajemy do niego cegiełkę na busa dla Dobrej Fabryki, mając po dwóch tygodniach pewność, że to dobra i konieczna inwestycja.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
226 439
Potrzebujemy:
200 000