Pilnie potrzebujemy sprawnego samochodu!

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

10.03.2022

Znów utknęliśmy! Ukraińskie drogi i charakter naszej pracy wymagają od samochodu niezawodności i odporności na niecodzienne wyzwania. Mamy busa, traktujemy go jak członka ekipy, dbamy o niego, ale ten wczoraj znów zaprotestował. 30 m za granicznymi rogatkami, po polskiej stronie padło nam sprzęgło. Utknęliśmy na poboczu, ciesząc się, że kolejna moto-przygoda przydarzyła nam się już po polskiej stronie!

Planów i nowych pomysłów na dotarcie do potrzebujących po drugiej stronie granicy mamy wiele. Tworzymy stały zespół wolontariuszy ukraińskich, który nieprzerwanie będzie operował w pasie przygranicznym po ukraińskiej stronie. Sięgniemy aż do Lwowa. Potrzeba nam tylko jednego. Sprawnego samochodu! Narzędzia do zadań specjalnych!

Pomożecie? Może szybko musimy zebrać pieniądze na działający środek transportu, a może po prostu znajdzie się ktoś, kto sprawnego busa nam użyczy. Nie oczekujemy od samochodu nic prócz pewności, że dowiezie nas bezpiecznie na kolejną misję!

Dobroczynne24 to nasz dobro-czyniący sklep, najprostsze narzędzie do zmieniania świata na lepsze. Dodajemy do niego cegiełkę na busa dla Dobrej Fabryki, mając po dwóch tygodniach pewność, że to dobra i konieczna inwestycja.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 542
Potrzebujemy:
129 050