W Dobrej Fabryce dla każdego kroimy pomoc na miarę

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 38% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 50,6%
  • 44% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • tylko 13,9% populacji powyżej 25. roku życia posiada jakiekolwiek wykształcenie ponadpodstawowe
  • wskaźnik alfabetyzacji wśród młodzieży pomiędzy 15. a 24. rokiem życia wynosi 69,8%
Opłacamy naukę

56 dziewcząt

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

21.10.2022

Duma nas rozpiera z tego, że w sklepie Dobrej Fabryki oferujemy Wam rzeczy, które powstały dlatego, że w pewnym momencie naszego pomagania rybę zastąpiła wędka. To bardzo ważne wiedzieć, kogo wysłać do szkoły, a kogo wpierw nakarmić, by do tej szkoły w ogóle mógł dojść. W Dobrej Fabryce dla każdego kroimy pomoc na miarę.

Dziś całkiem dosłownie kroi się ona w naszej sali krawieckiej w Senegalu. Uczennice szkoły zawodowej w Dakarze produkują dla Was oryginalne sznurówki z batiku, torby na laptopy, kosmetyczki, czapki z daszkiem, fartuszki kuchenne. Jeszcze kilka lat temu nie miały nic. Dziś mają w ręku fach, dzięki któremu stają się niezależne.

Jest naprawdę kolorowo. Jesteśmy pewni, że się Wam spodoba.

Już niedługo po każdą z tych rzeczy będziecie mogli sięgnąć odwiedzając nasz sklep. Wasz zakup daje tym młodym dziewczynom szansę na to, by kontynuować edukację. Ale to nie wszystko. Dochód, który przynosi ich praca, pozwala karmić dzieci w Kongu, uzupełniać zapasy leków w aptece na północy Togo, sprawić, że pacjent jedynego w Rwandzie hospicjum zje smaczny i pożywny posiłek.

Mamy się czym chwalić, bo projekt w Senegalu, podobnie jak Home Village w Grecji, wszedł właśnie na wyższy poziom. Wyrównując szanse potrzebującym, dochodzimy do momentu, kiedy owoce ich pracy pomagają innym. W Senegalu sala krawiecka, w Grecji gospodarstwo rolne.

Jeśli chcecie jako pierwsi dowiedzieć się o nadchodzących nowościach w naszym sklepie, zapiszcie się do Newslettera. Możecie być pewni, że każdy Wasz zakup będzie DOBRY i pomoże budować nowe szanse dla ludzi w najbiedniejszych zakątkach świata!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
10 944
Potrzebujemy:
18 000