Uratowanie dziecka to czasem tylko kwestia Twojej decyzji

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 26,4 mln ludzi – 27% całej populacji Demokratycznej Republiki Konga cierpi głód
  • 2,8 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • Ponad 400 000 ciężarnych lub karmiących kobiet jest skrajnie niedożywionych
  • Niedożywienie dzieci jest główną przyczyną aż 45% wszystkich śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia.
Uratowaliśmy od choroby głodowej

550

osób w 2023 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

28.04.2023

Uratowanie dziecka to czasem tylko kwestia Twojej decyzji. Decyzji, że przeczytasz tego posta.
Decyzji, że wpiszesz kilka cyfr KRS przy rozliczeniu podatku. Decyzji o przekazaniu nam 1,5% podatku, na który ciężko pracowałeś przez cały rok. Nie poniesiesz żadnych kosztów, poza 3 minutami swojego czasu, które mają moc podarowania dziecku doświadczenia dorosłego życia. Przekazanie 1,5% nie sprawi, że Twój zwrot podatku będzie niższy – pomniejszy po prostu dochody urzędu skarbowego na rzecz darowizny dla potrzebujących.
Twoja decyzja dziś sprawi, że przynajmniej jedno dziecko spośród ponad 200 pod naszą opieką wyjdzie z choroby głodowej.
Jeśli jeszcze nie rozliczyłeś swojego podatku za 2022 rok, prosimy – podejmij decyzję o wsparciu celu, w który wierzysz. Nie pozostawiaj okienka na nr KRS pustym. Nasz ratujący życie nr KRS to 0000519542. Skorzystaj z przygotowanej przez nas aplikacji online, która ograniczy Twój wysiłek do minimum: https://www.e-pity.pl/pit-online/?opp=0000519542&ogid=32334
Tygodniowo przyjmujemy i karmimy pomiędzy 80 a 100 dzieci w różnych fazach niedożywienia. Karmimy je specjalistyczną, wysokokaloryczną żywnością oraz bouille – odżywczym napojem z mąki sorgo, kukurydzy, soi z dodatkiem mleka, cukru i oleju roślinnego. Czasem jeden 400 ml kubek napoju może przesądzić o życiu lub śmierci.
Obserwujecie nasz profil już przez jakiś czas – wiecie, że jesteśmy skuteczni. Prosimy Was o zaufanie również w tym roku i kłaniamy się nisko wszystkim, którzy podejmą decyzję o wsparciu nasz podopiecznych w ośrodku dożywiania w Demokratycznej Republice Konga.
Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 592
Potrzebujemy:
129 050