Ufundujmy wyprawki dla uczniów z Burkina Faso

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

57

kobiet

23.08.2022

Na każde pytanie odpowiemy dziś pomidor, bo zrobiło się tak pomidorowo, że zapomidorowiło nam się dziś wszystko. Ogród w Burkina Faso, który z taką troską pielęgnują nasi podopieczni, korzystając z wody i narzędzi, które Wy im fundujecie, właśnie obrodził! Zbieramy pomidory i bez żadnego wysiłku sprzedajemy każdą ich ilość. Bo są BIO, bo są smaczne, bo są najlepsze w całej okolicy.

Trudno opisać szczęście rodzin z Gourcy, które jeszcze kilka lat temu stały przed dramatyczną decyzją. Rozważały ucieczkę z kraju i śmiertelne niebezpieczeństwo związane z wędrówką przez Saharę i przeprawę przez Morze Śródziemne. Na drugiej szali był głód, który nie pozwalał dłużej żyć tu, gdzie ich dom, pole, rodzina, język, kultura i tradycja. Ale głód nie mógł być wyborem. Nigdy nie jest. Gdyby nie to, że stworzyliście im szanse na pracę i zarobek, z pewnością uciekliby ze swoich domów.

Są szczęśliwi, mają plany, chcą się rozwijać. Cieszą się, dając poczucie bezpieczeństwa swoim rodzinom. Ich dzieci niebawem idą do szkoły. A my krok za nimi, bo wiemy, że nasi podopieczni bardzo nas potrzebują przed pierwszym szkolnym dzwonkiem.

Ufundujmy im wyprawki. Nie luksusowe zestawy kredek w setkach odcieni, ale najprostszy plecak, kilka ołówków, zeszyt – wszystko to, bez czego szkoły zacząć się nie da. Dmuchnijmy im znów w żagle, by wysokie podwyżki cen nikogo nie postawiły przed decyzją, czy ich dziecko zacznie szkołę czy nie.

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000