Ufundujmy wyprawki dla uczniów z Burkina Faso

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

35

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

50

kobiet

23.08.2022

Na każde pytanie odpowiemy dziś pomidor, bo zrobiło się tak pomidorowo, że zapomidorowiło nam się dziś wszystko. Ogród w Burkina Faso, który z taką troską pielęgnują nasi podopieczni, korzystając z wody i narzędzi, które Wy im fundujecie, właśnie obrodził! Zbieramy pomidory i bez żadnego wysiłku sprzedajemy każdą ich ilość. Bo są BIO, bo są smaczne, bo są najlepsze w całej okolicy.

Trudno opisać szczęście rodzin z Gourcy, które jeszcze kilka lat temu stały przed dramatyczną decyzją. Rozważały ucieczkę z kraju i śmiertelne niebezpieczeństwo związane z wędrówką przez Saharę i przeprawę przez Morze Śródziemne. Na drugiej szali był głód, który nie pozwalał dłużej żyć tu, gdzie ich dom, pole, rodzina, język, kultura i tradycja. Ale głód nie mógł być wyborem. Nigdy nie jest. Gdyby nie to, że stworzyliście im szanse na pracę i zarobek, z pewnością uciekliby ze swoich domów.

Są szczęśliwi, mają plany, chcą się rozwijać. Cieszą się, dając poczucie bezpieczeństwa swoim rodzinom. Ich dzieci niebawem idą do szkoły. A my krok za nimi, bo wiemy, że nasi podopieczni bardzo nas potrzebują przed pierwszym szkolnym dzwonkiem.

Ufundujmy im wyprawki. Nie luksusowe zestawy kredek w setkach odcieni, ale najprostszy plecak, kilka ołówków, zeszyt – wszystko to, bez czego szkoły zacząć się nie da. Dmuchnijmy im znów w żagle, by wysokie podwyżki cen nikogo nie postawiły przed decyzją, czy ich dziecko zacznie szkołę czy nie.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
227 121
Potrzebujemy:
200 000