Podaruj im szansę życia!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

22.08.2022

Nie może być tak, że brak zeszytu lub najtańszych klapek by dotrzeć na lekcje, stanie na przeszkodzie do zdobycia podstawowych umiejętności potrzebnych do przetrwania w Burkina Faso! A jednak – w zbliżającym się roku szkolnym nie każde dziecko rozpocznie naukę.

Skutki? Opłakane.

Brak edukacji jest powiązany z wielokrotnie wyższą śmiertelnością w dorosłości. To nie jest tylko statystyka – to rzeczywistość dorosłych ludzi w krajach Afryki, którym pomagamy na co dzień.

To nie jest tak, że dzieci po prostu nie nauczą się podstaw czytania albo matematyki. Edukacja szkolna w Burkina Faso to też nauka rolnictwa, sadzenia drzew, dbania o zwierzęta gospodarskie, rozsądnego gospodarowania wodą i podstaw zdrowego odżywiania. To nauka samodzielnego życia, która z każdym rokiem staje się dla niektórych dzieci tylko coraz bardziej odległym marzeniem.

Takie marzenie ponad 1,5 roku temu przybliżyliście Wend Zaade i Michaelowi – dziś wzorowym uczniom, którzy otrzymali od Was prawdziwą szansę życia.

Możemy i musimy zmienić sytuację dzieci, które w tym roku nie otrzymały od życia swojej szansy – jeszcze. Mały kawałek świata – wioska Gourcy – którym opiekujemy się od kilku lat, potrzebuje dziś Waszej pomocnej dłoni. Rok szkolny lada moment się zacznie!

Dołącz do naszej zbiórki – każda wyprawka, pojedynczy ołówek czy zeszyt to Twój udział w sztafecie dobra, gdzie metą jest przyszłość i godne życie dzieci! Podaruj im szansę życia!