Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
38 022
Potrzebujemy:
38 000
Blog

Startujemy razem z Papieżem Franciszkiem!

Togo

Your browser does not support SVG.

Kraj bardzo słabo rozwinięty gospodarczo. Podstawą gospodarki jest rolnictwo, które wytwarza około 40% PKB i zatrudnia ok. 60% osób czynnych zawodowo. Togo znajduje się w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego.

Garść informacji:
  • bieda jest powszechna, zwłaszcza na obszarach wiejskich, gdzie ok. 69% gospodarstw żyje poniżej granicy ubóstwa
  • podstawowymi czynnikami wpływającymi na panującą biedę są: brak bezpieczeństwa żywnościowego, niewystarczający dostęp do opieki medycznej, bezrobocie oraz niedostateczne zatrudnienie, szczególnie wsród młodych ludzi
W ciągu roku apteka pomaga ok.

3 400

chorych

29.02.2016

Trudno sobie wyobrazić lepszy start nowej fabryki dobra! Sam Papież Franciszek, za pośrednictwem swojego jałmużnika abp. Krajewskiego, sfinansuje ROCZNY zapas podstawowych leków dla apteki w Saoude. Za 5.000 EUR można będzie kupić sporo leków przeciwbólowych, antybiotyków, przeciwmalarycznych.

Papież Franciszek dał nam fundament, a naszym zadaniem jest dalsze produkowanie dobra. Zróbmy tak, żeby w aptece był nie jeden rodzaj antybiotyku, a trzy, nie jeden lek na nadciśnienie, a dwa!  Zróbmy jeszcze większy zapas paracetamolu, który idzie jak woda! Niech dobro znów robi kolejne dobro!

Podajcie tę wiadomość dalej: stawiamy w Saoude nasz kolejny zakład! Może jak nam dziś dobrze pójdzie zrobimy tam cały, konkretny ośrodek zdrowia? Niech ci najbiedniejsi z biednych poczują, że nie są zapomniani, że są ważni również dla nas, i że zrobimy WSZYSTKO, żeby wyrwać ich złu, nieszczęściu, chorobie, że mają odtąd nowych przyjaciół nie tylko w Watykanie, ale i w Polsce i wszędzie tam, gdzie są ludzie z Dobrej Fabryki!