Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

35

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

50

kobiet

01.01.2022

Kochani,

w ten szczególny dzień składamy Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt w gronie najbliższych i najbardziej kochanych osób!

Dziękujemy, że nie tylko od święta, ale przez cały rok byliście gotowi zostawić wolny talerzyk dla wędrowca, mimo, że jedyne czym mógł się odwdzięczyć, to najszczerszy na świecie uśmiech. Dziękujemy, że bezinteresownie pomagaliście nam nieść dobro, radość i nadzieję w 10 zakątkach świata i odkrywaliście dobro w każdym napotkanym przez nas człowieku.

Chcemy życzyć Wam również wspaniałego roku – w tym samym, lub nawet większym gronie najbliższych. Bez podziałów, za to pełnego miłości i nadziei w to, że każda wspólnie wykrzesana iskra dobra zostawia ten świat lepszym miejscem – centymetr po centymetrze.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
89 760
Potrzebujemy:
100 000