Klęska głodu w Mauretanii. Ruszamy na ratunek dzieciom!

Nie pozwól, by kolejne dziecko umarło z głodu

W centrum dożywiania w Kaédi po raz pierwszy od dawna nie udało uratować się kilkumiesięcznego dziecka. Mała Mariam trafiła pod naszą opiekę zbyt późno. Głodnych dzieci wciąż przybywa! Nakarm z nami głodne dziecko!

czytaj więcej

Mamy już:
10 365
Potrzebujemy:
10 000

Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

35

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

50

kobiet

01.01.2022

Kochani,

w ten szczególny dzień składamy Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt w gronie najbliższych i najbardziej kochanych osób!

Dziękujemy, że nie tylko od święta, ale przez cały rok byliście gotowi zostawić wolny talerzyk dla wędrowca, mimo, że jedyne czym mógł się odwdzięczyć, to najszczerszy na świecie uśmiech. Dziękujemy, że bezinteresownie pomagaliście nam nieść dobro, radość i nadzieję w 10 zakątkach świata i odkrywaliście dobro w każdym napotkanym przez nas człowieku.

Chcemy życzyć Wam również wspaniałego roku – w tym samym, lub nawet większym gronie najbliższych. Bez podziałów, za to pełnego miłości i nadziei w to, że każda wspólnie wykrzesana iskra dobra zostawia ten świat lepszym miejscem – centymetr po centymetrze.