Rzodkiewki w styczniu?! Takie cuda tylko u nas!!!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

35

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

50

kobiet

08.01.2019

Poza tym fasolka, cebula, pietruszka, kapusta i jeszcze wiele innych nowych smaków. Dobry ogród ufundowany przez Was miał dawać pracę, miał uczyć początkujących adeptów sztuki rolniczej na tych już prawie pustynnych terenach w okolicach wioski Gourcy w Burkina Faso. Miał w końcu urozmaicić dietę mieszkańców, dostarczyć na rynek nowe, nieznane tu odmiany warzyw. I to wszystko się właśnie dzieje!!! Jest radość, bo dzięki Wam 30 rodzin ma pracę, ma co jeść i jest w dodatku jeszcze dumnych z tego, że są pionierami!!! Jak się okoliczne wioski dowiedzą co u nas rośnie to będzie trzeba dokupić kolejny hektar pola, albo i dwa, żeby smakołyków wystarczyło dla wszystkich! 🙂

Przed nami kopanie studni i to kilku kolejnych, bo rozwój upraw uda nam się tylko wtedy, jak nie braknie wody.

Jeśli chcecie się do tego kopania dołączyć, zapraszamy:

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
227 121
Potrzebujemy:
200 000