Pomóż przetrwać mrozy najbiedniejszym

Zima dla bezdomnych

Każdego roku z powodu zimna w naszym kraju umiera ponad 100 osób. Chcemy coś z tym zrobić.
Zanim nadejdzie pierwsza fala mrozu – kupmy „CIEPŁĄ PAKĘ” warszawskim bezdomnym. Ciepłe buty i kurtka to naprawdę sprzęt ratujący życie.

U nas nie ma małych darowizn. Nie ważne czy możesz ufundować cały pakiet za 189 zł, czy choćby jedną sznurówkę za 5 zł – ratujesz życie człowiekowi. W ten sposób sprawisz, że przed Świętami znów przybędzie trochę dobra, a nie zła na świecie!

Razem zdążymy przed termometrem!!!

czytaj więcej

Mamy już:
1 670zł
Potrzebujemy:
18 900zł
Blog

Pomogliście kolejnej osobie w Burkina Faso. Jane Marie już po operacji oczu.

Burkina Faso

 

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Nasza pomoc objęła

30 rodzin

z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

20

kobiet

06.11.2018

Pomogliśmy Jeanne Marie. Kobieta, która w naszym rolniczym projekcie w Burkina Faso jest od samego początku, cierpiała z powodu postępującej zaćmy. O dobrego okulistę w tej części świata nie jest łatwo, a o specjalistach, którzy są w stanie zoperować pacjenta można tylko pomarzyć.

Jak tylko dowidzieliśmy się, że ekipa hiszpańskich chirurgów okulistów zawita na kilka dni do szpitala orionistów od razu umówiliśmy Jeanne Marie na wizytę. Jest już po operacji. Kilka dni rekonwalescencji i kobieta wróci do domu. Jest szczęśliwa i wdzięczna, że pomogliście jej odzyskać ostrość widzenia i uporać się z problemem, który od lat utrudniał jej normalne funkcjonowanie.

Jak działa pomnażanie dobra w Gourcy?

Kilka lat temu zaczęliśmy pomagać mieszkańcom Gourcy tworząc możliwości pracy dla najbiedniejszych, przekazując im niezbędne narzędzia do uprawy pól z instrukcją, że dobro należy pomnażać. Zadanie było proste. Po roku każda z rodzin miała podzielić się tym co dostała od nas z kolejną potrzebującą rodziną, wszystko co ponad to udało się zebrać z pól i gospodarstw było już czystym zyskiem rodziny. Dzięki temu dziś w projekcie mamy już kilkadziesiąt rodzin i powód do dumy, że projekt działa i dobra w tej małej wiosce wciąż przybywa.

Jeanne Marie plonami podzieliła się wtedy jako pierwsza włączając kolejną rodzinę w projekt i dając dobry przykład dla wszystkich, którzy w nim już byli. Dziś wszystkim powtarza, że przekonała się dzięki temu projektowi, że „DOBRO WRACA!”

Jeśli chcecie pomóc naszym podopiecznym w Burkina Faso to dziś najlepiej to zrobić dorzucając cegiełkę na kolejną studnię w nowym ogrodzie warzywnym.