Blog

Pomogliście kolejnej osobie w Burkina Faso. Jane Marie już po operacji oczu.

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

57

kobiet

06.11.2018

Pomogliśmy Jeanne Marie. Kobieta, która w naszym rolniczym projekcie w Burkina Faso jest od samego początku, cierpiała z powodu postępującej zaćmy. O dobrego okulistę w tej części świata nie jest łatwo, a o specjalistach, którzy są w stanie zoperować pacjenta można tylko pomarzyć.

Jak tylko dowidzieliśmy się, że ekipa hiszpańskich chirurgów okulistów zawita na kilka dni do szpitala orionistów od razu umówiliśmy Jeanne Marie na wizytę. Jest już po operacji. Kilka dni rekonwalescencji i kobieta wróci do domu. Jest szczęśliwa i wdzięczna, że pomogliście jej odzyskać ostrość widzenia i uporać się z problemem, który od lat utrudniał jej normalne funkcjonowanie.

Jak działa pomnażanie dobra w Gourcy?

Kilka lat temu zaczęliśmy pomagać mieszkańcom Gourcy tworząc możliwości pracy dla najbiedniejszych, przekazując im niezbędne narzędzia do uprawy pól z instrukcją, że dobro należy pomnażać. Zadanie było proste. Po roku każda z rodzin miała podzielić się tym co dostała od nas z kolejną potrzebującą rodziną, wszystko co ponad to udało się zebrać z pól i gospodarstw było już czystym zyskiem rodziny. Dzięki temu dziś w projekcie mamy już kilkadziesiąt rodzin i powód do dumy, że projekt działa i dobra w tej małej wiosce wciąż przybywa.

Jeanne Marie plonami podzieliła się wtedy jako pierwsza włączając kolejną rodzinę w projekt i dając dobry przykład dla wszystkich, którzy w nim już byli. Dziś wszystkim powtarza, że przekonała się dzięki temu projektowi, że „DOBRO WRACA!”

Jeśli chcecie pomóc naszym podopiecznym w Burkina Faso to dziś najlepiej to zrobić dorzucając cegiełkę na kolejną studnię w nowym ogrodzie warzywnym.

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023