Pomogliście Elizabeth z Burkina Faso

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

57

kobiet

16.06.2020

Dobra Fabryka w Burkina Faso to nie tylko hektary, studnie i warzywa. Projekt rolniczy to przede wszystkim ludzie. To dla nich jesteśmy w tych częściach świata, gdzie nie mogą liczyć już na nikogo innego.

Elizabeth, która w projekcie jest od samego początku, od kilku lat narzekała na ból głowy. Coraz gorzej też widziała. Co chwilę zmieniała okulary i zakraplała oczy. Elizabeth jest matką czworga dzieci, w tym dwojga rozbrajających bliźniaków. Wszystkie pieniądze idą na utrzymanie domu i edukację maluchów, więc na wizytę u okulisty Elizabeth nie mogła sobie pozwolić. Ufundowaliście jej właśnie leczenie u specjalisty. Do wczoraj jej przerażenie mieszało się z wdzięcznością. Dziś jest już po zabiegu, więc w miejsce strachu pojawiła się radość. Wdzięczność jedynie urosła!

Dziękujemy Wam w imieniu Elizabeth!

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023