Pokażmy Ukraińcom, że nie zostali sami! Zobaczcie jak przekazujemy dary

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami
Mamy pod stałą opieką

55 dzieci

ewakuowanych z domu dziecka w Żytomierzu

10.05.2022

Emocje, które towarzyszą przekazywaniu Waszych darów w ręce potrzebujących w Ukrainie, są tak wielkie, że zwykle powodują łzy najszczerszego wzruszenia. W ostatnim tygodniu Wasza pomoc dotarła do najbardziej potrzebujących, głównie dzieci, w kilku miejscowościach w obwodzie charkowskim.

Paczuszka, która zawiera żywność, produkty higieniczny i najpotrzebniejsze ubrania, staje się dla tych ludzi wyraźnym znakiem, że komuś na nich zależy. Że ktoś poświęcił czas, aby dotrzeć z pomocą w to konkretne miejsce, do tej osoby. To przebłysk dotychczasowego życia pośród wojennego zniszczenia.

Jeśli chciałbyś sprawić podobną radość choć jednej osobie z miejscowości, do których z pomocą dociera Dobra Fabryka, odwiedź nasz dobroczynny sklep. Pokażmy tym ludziom, że nie zostali sami!

Potrzebna pilna pomoc

Pomoc humanitarna dla Izium

Izium i okoliczne miejscowości mają za sobą 6 miesięcy terroru. W promieniu 100 km nie ma ani jednego czynnego sklepu z żywnością. Mieszkańcy polegają na ostatnich ukrytych zapasach, a jeszcze częściej – na nadziei, że po prostu zdążą doczekać pomocy humanitarnej.

Natychmiast ruszyliśmy z pomocą i jako jedni z pierwszych dotarliśmy na miejsce.

czytaj więcej

Mamy już:
14 486
Potrzebujemy:
38 731