Pokażmy Ukraińcom, że nie zostali sami! Zobaczcie jak przekazujemy dary

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami
Mamy pod stałą opieką

55 dzieci

ewakuowanych z domu dziecka w Żytomierzu

10.05.2022

Emocje, które towarzyszą przekazywaniu Waszych darów w ręce potrzebujących w Ukrainie, są tak wielkie, że zwykle powodują łzy najszczerszego wzruszenia. W ostatnim tygodniu Wasza pomoc dotarła do najbardziej potrzebujących, głównie dzieci, w kilku miejscowościach w obwodzie charkowskim.

Paczuszka, która zawiera żywność, produkty higieniczny i najpotrzebniejsze ubrania, staje się dla tych ludzi wyraźnym znakiem, że komuś na nich zależy. Że ktoś poświęcił czas, aby dotrzeć z pomocą w to konkretne miejsce, do tej osoby. To przebłysk dotychczasowego życia pośród wojennego zniszczenia.

Jeśli chciałbyś sprawić podobną radość choć jednej osobie z miejscowości, do których z pomocą dociera Dobra Fabryka, odwiedź nasz dobroczynny sklep. Pokażmy tym ludziom, że nie zostali sami!

UDZIELAMY POMOCY POSZKODOWANYM PRZEZ WOJNĘ

Na pomoc Ukrainie!

Nasze transporty pomocy humanitarnej docierają do Lwowa, Łucka, Równego, Kijowa, Sławutycz i do Mikołajewa. Codziennie walczymy o to, by zasięg naszej pomocy zwiększał się. Dołącz do nas!

czytaj więcej

Mamy już:
942 899
Potrzebujemy:
1 000 000