Pilna pomoc!

Pomóżmy Rohingom - powódź w obozie w Cox’s Bazar

W marcu gigantyczny pożar obozu, teraz wywołana przez coraz bardziej niszczycielskie monsuny powódź, sprawiła, że część obozu znalazła się pod wodą. Prosimy dołączcie do zbiórki i pomóżcie ludziom, którzy po raz kolejny stracili w życiu wszystko! Wody wciąż przybywa!

czytaj więcej

Mamy już:
15 026
Potrzebujemy:
20 000

Pierwsza bajka w życiu

Bangladesz

Jest jednym z najbardziej zaludnionych i zarazem najbiedniejszych państw świata. Na jeden kilometr kwadratowy przypada tu ponad tysiąc mieszkańców. W kraju mieszka blisko 150 milionów ludzi. W sąsiedniej Mjanmie od połowy 2017 roku tysiące Rohingów straciło życie. Spalono ich wioski, a ocalali ruszyli w kierunku granicy z Bangladeszem. W ciągu kilku miesięcy w strefie przygranicznej osiedlił się blisko milion uchodźców.

Garść informacji:
  • ONZ od początku nazywa prześladowania Rohingów czystką etniczną
  • Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana grupa etniczna
  • w pobliżu miasta Cox’s Bazar znajduje się największy na świecie obóz dla uchodźców, liczący ok. 920 000 ludzi
  • 55% ludności w obozie to dzieci
prowadzimy świetlicę dla

60

dzieci w wieku od 3 do 6 lat
organizujemy warsztaty z j. angielskiego, krawiectwa i obsługi komputera dla

108

młodych ludzi
miesięcznie szkolimy ok.

150

opiekunów dzieci z podstaw pozytywnego rodzicielstwa

25.02.2020

W pierwszej chwili chyba dobrze je wystraszyliśmy, kolejną reakcją była próba przedostania się na drugą stronę ekranu. Gdy w końcu, po chwili wszystkie dzieciaki z naszej świetlicy w Bangladeszu zrozumiały, na czym polega kino, radość była nie do opisania!

Żebyście wiedzieli, jak one się cieszą i przeżywają każdy obraz, który wyświetla się na ekranie! Większość z nich obejrzało bajkę po raz pierwszy w życiu! Widząc, jakich emocji dostarczyliśmy, jeszcze długo ze wzruszenia nie mogliśmy dojść do siebie.

Z pewnością w domach i wśród kolegów rozmawiają teraz wyłącznie o filmach. Dzięki Wam dzieciaki w największym na świecie obozie dla uchodźców odkryły KINO!!! Teraz przenosi ich w świat bohaterów bajek i niezwykłe scenerie filmów przyrodniczych. Skorzysta na tym ich wyobraźnia i poszerzy się wiedza o świecie, ale przede wszystkim smutne obrazy obozowej codzienności zastąpią te, o których chce śnić każde dziecko!