Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000

Pierwsza bajka w życiu

Bangladesz

Jest jednym z najbardziej zaludnionych i zarazem najbiedniejszych państw świata. Na jeden kilometr kwadratowy przypada tu ponad tysiąc mieszkańców. W kraju mieszka blisko 150 milionów ludzi. W sąsiedniej Mjanmie od połowy 2017 roku tysiące Rohingów straciło życie. Spalono ich wioski, a ocalali ruszyli w kierunku granicy z Bangladeszem. W ciągu kilku miesięcy w strefie przygranicznej osiedlił się blisko milion uchodźców.

Garść informacji:
  • ONZ od początku nazywa prześladowania Rohingów czystką etniczną
  • Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana grupa etniczna
  • w pobliżu miasta Cox’s Bazar znajduje się największy na świecie obóz dla uchodźców, liczący ok. 920 000 ludzi
  • 55% ludności w obozie to dzieci
prowadzimy świetlicę dla

60

dzieci w wieku od 3 do 6 lat
organizujemy warsztaty z j. angielskiego, krawiectwa i obsługi komputera dla

108

młodych ludzi
miesięcznie szkolimy ok.

150

opiekunów dzieci z podstaw pozytywnego rodzicielstwa

25.02.2020

W pierwszej chwili chyba dobrze je wystraszyliśmy, kolejną reakcją była próba przedostania się na drugą stronę ekranu. Gdy w końcu, po chwili wszystkie dzieciaki z naszej świetlicy w Bangladeszu zrozumiały, na czym polega kino, radość była nie do opisania!

Żebyście wiedzieli, jak one się cieszą i przeżywają każdy obraz, który wyświetla się na ekranie! Większość z nich obejrzało bajkę po raz pierwszy w życiu! Widząc, jakich emocji dostarczyliśmy, jeszcze długo ze wzruszenia nie mogliśmy dojść do siebie.

Z pewnością w domach i wśród kolegów rozmawiają teraz wyłącznie o filmach. Dzięki Wam dzieciaki w największym na świecie obozie dla uchodźców odkryły KINO!!! Teraz przenosi ich w świat bohaterów bajek i niezwykłe scenerie filmów przyrodniczych. Skorzysta na tym ich wyobraźnia i poszerzy się wiedza o świecie, ale przede wszystkim smutne obrazy obozowej codzienności zastąpią te, o których chce śnić każde dziecko!

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->