24.02.2020


Przekaż 1% podatku

Dobra Fabryka ma jeden cel – wyrównywać ludziom szanse! Codziennie realizujemy go w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, radość, zdrowie i życie. Chcielibyśmy, by każdy człowiek, czy mały, czy duży, miał na nim takie szanse, o jakie zabiegamy dla siebie i dla swoich dzieci. Dlatego pomagamy tam, gdzie w ludziach nadzieja już zgasła. Rozpalamy ją na nowo, pracując z tymi, którym nie pomógł jeszcze nikt.

Robimy to tylko dzięki Wam! Codziennie karmimy, leczymy, uczymy i dajemy pracę. Bez Was w ciągu roku nie dotarlibyśmy z pomocą do ponad 40000 potrzebujących.

Rok to dla nas ponad 17000 konsultacji w ambulatorium, 12000 wyleczonych z malarii, w tym ponad 6000 dzieci poniżej piątego roku życia, dla których byliśmy jedyną nadzieją. Prawie 800 transfuzji krwi770 szczęśliwych porodów w niebezpiecznym terenie Demokratycznej Republiki Konga. Ale Kongo to przecież nie wszystko. 30 pacjentów w rwandyjskim hospicjum dzięki Wam ma najlepszą paliatywną opiekę. Jedyną taką w kraju i w tej części Afryki. 3200 osób ma dzięki Wam leki w trudno dostępnym górzystym terenie na północy Togo. W Senegalu z edukacji korzysta 56 dziewcząt z najbiedniejszych regionów kraju, a w Burkina Faso do pracy w rolnictwie i krawiectwie przygotowaliśmy już kilkadziesiąt osób, dając im narzędzia i wiedzę. 3000 osób w Chinach otrzymało opiekę psychologiczną. W obozie Moria na greckiej wyspie Lesvos przygotowujemy miesięcznie ponad 12000 posiłków dla dzieci-uchodźców, przekonując ich każdego dnia, że na świecie mają więcej przyjaciół niż wrogów. W Mauretanii walczymy ze skutkami niewystarczającej ilości produkowanej żywności, karmiąc i wyciągając z niedożywienia dziesiątki dzieciaków każdego miesiąca. W Bangladeszu stworzyliśmy bezpieczną przestrzeń i wspieramy kilkadziesiąt dzieciaków w największym na świecie obozie dla uchodźców.

Znamy naszych podopiecznych i wiemy czego im potrzeba. Dziś prosimy Was tylko o jedną rzecz: 1% z Waszego podatku. Dzięki niemu będziemy jeszcze skuteczniejsi w ratowaniu życia ludzi, dla których naprawdę jesteśmy ostatnią nadzieją. Dajcie się przekonać jak wiele jesteśmy w stanie zrobić RAZEM!

Nawet jeśli korzystacie z możliwości, jaką w tym roku dają Urzędy Skarbowe, przygotowując nam gotowe już rozliczenia, warto pamiętać, że wciąż mamy wpływ na to komu przekazujemy 1%. Wystarczy po zalogowaniu się do Portalu Podatkowego w pozycji „Przekaż 1% podatku”, wybrać organizację, wyszukując nas po nazwie: Fundacja Dobra Fabryka lub wpisując nr KRS 0000519542

DOBRZE się rozlicz! Twój 1% procent może uratować niejedno życie!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
116 632
Potrzebujemy:
129 050