Patrick - wyjątkowy fizjoterapeuta

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

8000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1133

porodów w 2022 r.

27.02.2020

Dzięki Wam od roku działa w Ntamugendze gabinet fizjoterapeutyczny. Chcecie wiedzieć, jak dobra to była inwestycja?!

Wszystko zaczęło się od małego Jonathana, który trafił do nas w krytycznym stadium malarii mózgowej. Kiedy wybudził się ze śpiączki, okazało się, że choroba zdewastowała jego organizm. Zmiany neurologiczne zaszły tak daleko, że chłopak nie był w stanie sam połykać ani się poruszać. Znaleźliśmy Patricka, doskonałego fizjoterapeutę, który zdecydował się z nami pracować i do tej pory pomógł ponad 200 naszym pacjentom wrócić do sprawności lub znacznie poprawił ich kondycję.

To niezwykłe, co dzieje się za sprawą Patricka. Kilka miesięcy temu sam zaproponował, że zajmie się leczeniem dzieciaków ze szpotawymi i koślawymi podudziami. Schorzenie zdarza się tu bardzo często. Do niedawna nie mieliśmy na nie sposobu. Dziś naprawiamy stawy kolejnym dzieciakom, a przed gabinetem Patricka ustawia się coraz dłuższa kolejka. Do tej pory wyleczyliśmy już 48 pacjentów. Wszyscy to dzieciaki między 3 a 6 rokiem życia.

Dobra Fabryka tak właśnie działa! Wy dolewacie do niej paliwa, odwiedzając naszą stronę lub Sklep z Dobrem, a nasz doskonały zespół w najbiedniejszych miejscach świata zamienia je w prawdziwe CUDA!!! Cuda, o których miejscowi nigdy wcześniej nie ośmielili się nawet pomarzyć.

Odwiedźcie dziś Dobroczynne24.pl i ufundujcie komuś dobry dzień!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000