Otoczmy Aimiego troską i podarujmy mu bezpieczny dom

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 463 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 12 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – rolnictwo przynosi 63% dochodów z eksportu (m.in. kawa, herbata, banany)
W 2021 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

31

osób

25.11.2021

Aimie trafił do nas tydzień temu. Od kilku lat zmaga się z chorobą nowotworową. Nie ma rodziny, a z powodu objawów choroby, odwrócili się od niego wszyscy znajomi.

Nowotwór skóry sprawił, że całe ciało Aimiego pokryły zmiany podobne do tych, jakie mają ludzie chorzy na trąd.

Aimie cieszy się, że trafił do Kabugi. – W końcu ktoś widzi mnie, a nie moją skórę. Po raz pierwszy od początku choroby czuję, że mnie ktoś zaakceptował i chce pomóc, dając mi wszystko, czego potrzebuję w danej chwili.

Nie możemy przywrócić Aimiemu zdrowia, ale możemy dać mu bezpieczny dom, troskę i przyjaciół. Wszystko, czego tak bardzo brakowało mu przez ostatnie lata.

Dziękujemy, że pozwalacie nam dawać ludziom nadzieję nawet wtedy, kiedy wszystko traci dla nich sens. Pomóżmy wspólnie Aimiemu! Odwiedźcie dobroczynne24 i ufundujcie mu choć jeden dzień pobytu w rwandyjskim hospicjum.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
89 760
Potrzebujemy:
100 000