Otoczmy Aimiego troską i podarujmy mu bezpieczny dom

Rwanda

Rwanda to jeden z najmniejszych krajów na kontynencie afrykańskim, a przy tym najgęściej zaludniony. Na 1 kmprzypada ok. 565 mieszkańców! Ze względu na ukształtowanie terenu Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz, a ze względu na swoją historię również krajem tysiąca problemów.

Garść informacji:
  • ok. 14 mln mieszkańców
  • w 1994 r. doszło tu do ludobójstwa – w ciągu 100 dni zamordowano ok. 1 mln ludzi z plemienia Tutsi, 2 mln ludzi uciekło z kraju
  • kraj rolniczy – zatrudnienie w rolnictwie stanowi 62,3% całkowitego zatrudnienia w Rwandzie
W 2023 r. objęliśmy długoterminową opieką paliatywną

38

osób
Finansujemy edukację

28

dzieci pracowników i zmarłych pacjentów

25.11.2021

Aimie trafił do nas tydzień temu. Od kilku lat zmaga się z chorobą nowotworową. Nie ma rodziny, a z powodu objawów choroby, odwrócili się od niego wszyscy znajomi.

Nowotwór skóry sprawił, że całe ciało Aimiego pokryły zmiany podobne do tych, jakie mają ludzie chorzy na trąd.

Aimie cieszy się, że trafił do Kabugi. – W końcu ktoś widzi mnie, a nie moją skórę. Po raz pierwszy od początku choroby czuję, że mnie ktoś zaakceptował i chce pomóc, dając mi wszystko, czego potrzebuję w danej chwili.

Nie możemy przywrócić Aimiemu zdrowia, ale możemy dać mu bezpieczny dom, troskę i przyjaciół. Wszystko, czego tak bardzo brakowało mu przez ostatnie lata.

Dziękujemy, że pozwalacie nam dawać ludziom nadzieję nawet wtedy, kiedy wszystko traci dla nich sens. Pomóżmy wspólnie Aimiemu! Odwiedźcie dobroczynne24 i ufundujcie mu choć jeden dzień pobytu w rwandyjskim hospicjum.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050