Oczy Mazalo: Siła Wdzięczności i Nadziei w Togo

Togo

Your browser does not support SVG.

Kraj bardzo słabo rozwinięty gospodarczo. Podstawą gospodarki jest rolnictwo, które wytwarza około 40% PKB i zatrudnia ok. 60% osób czynnych zawodowo. Togo znajduje się w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego.

Garść informacji:
  • bieda jest powszechna, zwłaszcza na obszarach wiejskich, gdzie ok. 58.8% gospodarstw żyje poniżej granicy ubóstwa. W miastach 26,5%
  • podstawowymi czynnikami wpływającymi na panującą biedę są: brak bezpieczeństwa żywnościowego, niewystarczający dostęp do opieki medycznej, bezrobocie oraz niedostateczne zatrudnienie, szczególnie wśród młodych ludzi
W ciągu roku apteka pomaga ok.

3 600

chorym

20.02.2024

Jeśli jeszcze nie przekonaliśmy kogoś do wsparcia naszych podopiecznych w aptece w Togo, to niech przekonają go te oczy.
To oczy Mazalo. Patrzą na ten świat od 80 lat. Dziś jest w nich wdzięczność, bo leków na nadciśnienie, które dostaje od nas za symboliczną miskę kukurydzy, Mazalo nigdy nie byłaby wstanie sfinansować sama.
W tych oczach był smutek, cierpienie, bezradność. Jest radość i wdzięczność. Tak lepiej. To o to chodzi, żeby dobra na tym świecie przybywało.
I to wszystko dzięki tym, którzy nam zaufali i z pacjentami najbiedniejszego zakątka Togo postanowili się podzielić. Dając swoje trochę, zmieniają w życiu naszych pacjentów wszystko. Ta apteka to dla wielu naprawdę być albo nie być.