Nie czekaj, przybij nam 5 już DZIŚ!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 26,4 mln ludzi – 27% całej populacji Demokratycznej Republiki Konga cierpi głód
  • 2,8 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • Ponad 400 000 ciężarnych lub karmiących kobiet jest skrajnie niedożywionych
  • Niedożywienie dzieci jest główną przyczyną aż 45% wszystkich śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia.
Uratowaliśmy od choroby głodowej

550

osób w 2023 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

16.12.2021

Chcemy Was dziś prosić, byśmy wspólnie… zrobili raban!!! Większość z Was wie, czym są przybijane regularnie piątki. To zakładane przez Was stałe zlecenia na 5 zł tygodniowo. Od 7 lat pomagają nam one ratować mieszkańców najbardziej niespokojnych miejsc na świecie.
Puszczając co tydzień w dobroczynny obieg swoje 5 zł, zamieniliście je w niewyobrażalne sumy, które jak dotąd pozwalały nam na długofalowe, stabilne wsparcie m. in dla ośrodka dożywiania i szpitala w Kongu, hospicjum w Rwandzie, kuchni dla uchodźcow Home for All w Grecji, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso. Piątki pracują każdego dnia, przywracając zdrowie i godność kolejnym osobom.
Zatrudniliście nas do roli listonoszy, którzy wysyłają najkrótszą drogą bardzo konkretną i skuteczną pomoc. Dziś chcemy Was prosić, byście to Wy zostali naszymi listonoszami.

Przekonajcie bliskich i znajomych, jak wielką moc ma w sobie 5 zł, które czesto błąka się nam po kieszeniach. Razem z piątkami innych osob ma siłę pioruna, który wypala na kolejnych centymetrach zło z tego świata. Nie czekaj, przybij nam 5 już DZIŚ!