Nie czekaj, przybij nam 5 już DZIŚ!

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
Uratowaliśmy od choroby głodowej

600

osób w 2022 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo

16.12.2021

Chcemy Was dziś prosić, byśmy wspólnie… zrobili raban!!! Większość z Was wie, czym są przybijane regularnie piątki. To zakładane przez Was stałe zlecenia na 5 zł tygodniowo. Od 7 lat pomagają nam one ratować mieszkańców najbardziej niespokojnych miejsc na świecie.
Puszczając co tydzień w dobroczynny obieg swoje 5 zł, zamieniliście je w niewyobrażalne sumy, które jak dotąd pozwalały nam na długofalowe, stabilne wsparcie m. in dla ośrodka dożywiania i szpitala w Kongu, hospicjum w Rwandzie, kuchni dla uchodźcow Home for All w Grecji, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso. Piątki pracują każdego dnia, przywracając zdrowie i godność kolejnym osobom.
Zatrudniliście nas do roli listonoszy, którzy wysyłają najkrótszą drogą bardzo konkretną i skuteczną pomoc. Dziś chcemy Was prosić, byście to Wy zostali naszymi listonoszami.

Przekonajcie bliskich i znajomych, jak wielką moc ma w sobie 5 zł, które czesto błąka się nam po kieszeniach. Razem z piątkami innych osob ma siłę pioruna, który wypala na kolejnych centymetrach zło z tego świata. Nie czekaj, przybij nam 5 już DZIŚ!

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000