Na pomoc Ukrainie! Dobra Fabryka uruchamia zbiórkę

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

24.02.2022

Dziś nad ranem, nagle na naszych oczach zmieniło się na świecie wszystko. Znów. Od zakończenia II wojny światowej zagrożenie nigdy nie było tak blisko. Nasi sąsiedzi cierpią. Robimy wszystko, by odpowiedzieć na ich potrzeby.

“Na pomoc Ukrainie!” – pod takim hasłem ruszyła nasza zbiórka na pomoc humanitarną dla ofiar wywołanego przez Rosję konfliktu zbrojnego. Rozpoczęliśmy ją kilka godzin po tym, jak m. in. na Kijów, Charków i Kramatorsk spadły pierwsze rakiety.  Nie mamy jeszcze sprecyzowanego celu zbiórki. Jesteśmy jednak w stałym kontakcie z miejscami dotkniętymi działaniami zbrojnymi. Chcemy pomóc, ale chcemy też, by nasza pomoc, jak zawsze dotąd, precyzyjnie, dotarła do najbardziej potrzebujących. Tak od lat działamy w Kongu, Grecji, Rwandzie, Burkina Faso i Bangladeszu. By najlepiej odpowiedzieć na potrzeby, potrzebujemy czasu, by je rozpoznać. Nasze kontakty na Ukrainie nie mają wątpliwości, że bez pomocy przyjaciół, nie dadzą rady, ale też proszą nas o czas na rozpoznanie. Nie chcemy wysłać za granicę czegokolwiek. Chcemy być gotowi na czas, by, kiedy pojawi się konkretna prośba o pomoc, zadziałać natychmiast i w punkt.

Zbieramy bazę możliwego zakwaterowania dla uchodźców, oferty pomocy i pracy dla nich. Czekamy na informacje czego potrzebują ludzie, którzy podjęli decyzję, że w ojczyźnie zostają, staną do walki lub walczących będą wspierali. Możecie być pewni, że wsparcie zbiórki “Na pomoc Ukrainie” to wsparcie, które, tak jak każde przekazane przez Dobrą Fabrykę przez ostatnich 7 lat, trafi tam, gdzie najbardziej go potrzeba.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
226 439
Potrzebujemy:
200 000