Kolejny transport żywności i najpotrzebniejszej pomocy z Dobrej Fabryki właśnie dotarł do Kijowa

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

22.06.2022

Nasz kolejny transport właśnie dotarł do Kijowa. Nie rzucamy słów na wiatr. Tak jak obiecaliśmy, wracamy z pomocą do tych, którzy kilka dni temu sami opowiadali nam przed ruinami swoich domów o tym, czego najbardziej im potrzeba.

Ubrania, produkty spożywcze, kosmetyki, gry i zabawki, pampersy i mleko w proszku, poduszki, kołdry, bielizna dla kobiet – wszystko to, co tak bardzo potrzebne, wszystko, co każdy z nas w zasięgu ręki ma i wszystko, co mieszkańcy przedmieść Kijowa stracili w jednej chwili. Nasza pomoc dociera jeszcze dalej. Dwa dni temu paczki z żywnością i artykułami pierwszej potrzeby otrzymali mieszkańcy Slovianska, niedaleko Krematorska. To tam toczą się teraz najostrzejsze walki, a front niebezpiecznie przybliżył się już na odległość kilku kilometrów.

W drodze do Krematorska jest też sprzęt medyczny dla miejskiego szpitala, który przejął cały ciężar wywołanego w okolicy wojną cierpienia. Niebawem pomoc otrzymają również mieszkańcy Odessy i Dnipra. Jesteśmy tam, gdzie DOBRA potrzeba dziś najbardziej.

Dziękujemy Wam, że możemy to robić. Jeśli nie zrobiliście dziś jeszcze nic dobrego, wsparcie naszych działań jest do tego świetną okazja. Dołączcie i razem dowieźmy na miejsce kolejną paczkę nadziei!

Dziś najbardziej potrzebny nam jest samochód. Kilka ofert mamy już na oku, ale jak doskonale wiecie rynek motoryzacyjny oszalał. Samochodów brak, a za te dostępne płacić trzeba słono. Doskonale wiemy, że nadeszły czasy zaciskania pasa, dlatego z dużą nieśmiałością prosimy Was o pomoc. Środek transportu, który służył nam będzie w Ukrainie to dla nas konieczność. Prosimy Was o choć jedną śrubkę do mobilnej Fabryki Dobra. Podzielcie się tym, czym możecie, ale zróbcie to dziś. Każda zakupiona przez Was śrubka, pozwoli nam dojechać z pomocą do tych, którzy sami już sobie nie poradzą i potrzebują nas.