Kolejny transport żywności i najpotrzebniejszej pomocy z Dobrej Fabryki właśnie dotarł do Kijowa

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami
Mamy pod stałą opieką

55 dzieci

ewakuowanych z domu dziecka w Żytomierzu

22.06.2022

Nasz kolejny transport właśnie dotarł do Kijowa. Nie rzucamy słów na wiatr. Tak jak obiecaliśmy, wracamy z pomocą do tych, którzy kilka dni temu sami opowiadali nam przed ruinami swoich domów o tym, czego najbardziej im potrzeba.

Ubrania, produkty spożywcze, kosmetyki, gry i zabawki, pampersy i mleko w proszku, poduszki, kołdry, bielizna dla kobiet – wszystko to, co tak bardzo potrzebne, wszystko, co każdy z nas w zasięgu ręki ma i wszystko, co mieszkańcy przedmieść Kijowa stracili w jednej chwili. Nasza pomoc dociera jeszcze dalej. Dwa dni temu paczki z żywnością i artykułami pierwszej potrzeby otrzymali mieszkańcy Slovianska, niedaleko Krematorska. To tam toczą się teraz najostrzejsze walki, a front niebezpiecznie przybliżył się już na odległość kilku kilometrów.

W drodze do Krematorska jest też sprzęt medyczny dla miejskiego szpitala, który przejął cały ciężar wywołanego w okolicy wojną cierpienia. Niebawem pomoc otrzymają również mieszkańcy Odessy i Dnipra. Jesteśmy tam, gdzie DOBRA potrzeba dziś najbardziej.

Dziękujemy Wam, że możemy to robić. Jeśli nie zrobiliście dziś jeszcze nic dobrego, wsparcie naszych działań jest do tego świetną okazja. Dołączcie i razem dowieźmy na miejsce kolejną paczkę nadziei!

Dziś najbardziej potrzebny nam jest samochód. Kilka ofert mamy już na oku, ale jak doskonale wiecie rynek motoryzacyjny oszalał. Samochodów brak, a za te dostępne płacić trzeba słono. Doskonale wiemy, że nadeszły czasy zaciskania pasa, dlatego z dużą nieśmiałością prosimy Was o pomoc. Środek transportu, który służył nam będzie w Ukrainie to dla nas konieczność. Prosimy Was o choć jedną śrubkę do mobilnej Fabryki Dobra. Podzielcie się tym, czym możecie, ale zróbcie to dziś. Każda zakupiona przez Was śrubka, pozwoli nam dojechać z pomocą do tych, którzy sami już sobie nie poradzą i potrzebują nas.

808 posiłków dla dzieci na 8 urodziny Dobrej Fabryki!

Uratuj życie dziecka

12 120 zł – to dokładnie tyle, aby napełnić 808 dziecięcych kubeczków posiłkiem terapeutycznym. To też zapewnienie edukacji dietetycznej i rolniczej rodzicom oraz kontrole medyczne dzieci po zakończonej terapii.

czytaj więcej

Mamy już:
6 480
Potrzebujemy:
12 120