Jesteśmy w drodze na granicę w Medyce - dołączcie do zbiórki!

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

25.02.2022

Jesteśmy już w drodze na granicę w Medyce, aby dotrzeć z pomocą do najbardziej poszkodowanych migrantów z Ukrainy. Są to tysiące matek, dzieci i seniorów, którzy musieli zostawić wszystko, co było im drogie. Jedziemy do nich z termosami, ciepłymi kocami i planem, by natychmiast otworzyć w pobliżu granicy prawdziwą Fabrykę Dobra, czyli punkt pomocy, w którym będzie na nich czekał gorący posiłek, pomoc medyczna i informacja o najbliższym schronieniu. Od wczesnych godzin porannych organizujemy wolne łóżka, busy i sprzęt kuchenny.

Możemy nieść pomoc tak długo, jak długo mamy na to środki – prosimy Was, dołączcie do Zbiórki, którą uruchomiliśmy specjalnie na ten cel. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której odmawiamy pomocy tylko dlatego, że zabrakło nam kilkudziesięciu złotych na kolejne porcje ciepłych posiłków. Przecież my moglibyśmy być na tym samym miejscu!

To krytyczny moment, w którym Polska nie ma jeszcze wypracowanych procedur, setek miejsc, gdzie migranci mogliby się schronić, czy nawet zorganizowanego wsparcia żywnościowego, a równocześnie potrzebujących z każdą godziną przybywa. To naturalne – konflikt wybuchł dopiero wczoraj i nawet nam sytuacja wydaje się jeszcze surrealistyczna. Ale jesteśmy w drodze i jesteśmy gotowi, by pomagać JUŻ TERAZ!

Potrzebujemy Cię – zajrzyj do naszej zbiórki i wpłać choć równowartość jednego pączka – a my zamienimy ją w pełnowartościowy posiłek, ciepłe rękawiczki, koc termiczny lub paliwo do busa, którym zabierzemy potrzebujących w bezpieczne, ciepłe miejsce.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 542
Potrzebujemy:
129 050