„Jesteśmy przemarznięci! Pomocy! Dzieci marzną!”

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

08.11.2022

„Jesteśmy przemarznięci! Pomocy! Dzieci marzną!” Takie napisy pojawiły się na murach w Mariupolu.

Ukraina znów bardzo nas potrzebuje. Bardziej niż kiedykolwiek dotychczas. Wróg nie radzi sobie na froncie. Zaczął niszczyć infrastrukturę kraju. Ukraińcy nazywają rzeczy po imieniu: „Moskwa próbuje dokonać energetycznego ludobójstwa”. 40% infrastruktury krytycznej Ukrainy zostało zniszczone. To będzie trudna zima. Nie możemy do tego okrucieństwa się przyzwyczajać.

W Kijowie brakuje prądu, ograniczone są też dostawy wody. Już prawie pół miliona ludzi nie ma ogrzewania. Każdy atak to kolejni odcięci od prądu, wody i ciepła mieszkańcy. Mer Kijowa nie nie wyklucza ewakuacji stolicy – chodzi o trzy miliony mieszkańców.

Znów ruszamy na pomoc Ukraińcom, znów najbardziej potrzebne jest im ciepło. Nigdy nie sądziliśmy, że nasz transport z pomocą stanowić będą lampy naftowe i biwakowe piecyki rakietowe. Pakujemy też śpiwory i ciepłe koce.

Marznie cała wschodnia i centralna Ukraina. W Polsce schronienia w najbliższych tygodniach może szukać nawet milion Ukraińców. Czeka nas kolejne wyzwanie – trafią do nas dużo słabsi ludzie, których stan psychiczny jest dużo gorszy. Są wycieńczeni i straumatyzowani. Często pochodzą z biedniejszych grup społecznych, którzy dotąd obawiali się ucieczki w nieznane.

W Dobroczynne24 możecie ufundować lampę naftową, która da światło i ciepło, pogrążonym w mroku i zimnie mieszkańcom Ukrainy. Bardzo mocno Was do tego zachęcamy. A jeśli nie możecie, udostępnijcie ten post, by nasz apel o pomoc trafił do jak największej liczby osób.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
79 639
Potrzebujemy:
100 000