Dziś obchodzimy Dzień Babci

Liban

Eskalujący od października 2019 r. kryzys polityczny i gospodarczy, prowadzi Liban na skraj bankructwa. Tragiczną sytuację spotęgował gigantyczny wybuch chemikaliów składowanych w bejruckim porcie w 2020 r. Klasa średnia praktycznie przestała istnieć. Osoby wykształcone uciekają przed hiperinflacją, rosnącym z każdym miesiącem bezrobociem, przerwami w dostawach elektryczności i brakiem paliwa.

Garść informacji:
  • od początku kryzysu, funt libański stracił ponad 90 %. swojej wartości
  • ceny żywności wzrosły o 400 % między styczniem a grudniem 2020 r.
  • PKB spadł o 20,3 % (2020 r.)
  • 78 % populacji Libanu (3 mln osób) żyje w ubóstwie, skrajne ubóstwo dotknęło 36 % Libańczyków (1,38 mln)
  • w całym kraju brakuje podstawowych leków
  • coraz dłuższe przerwy w dostawie prądu (nawet do 20 h dziennie) i paliwa paraliżują codzienne funkcjonowanie Libańczyków
Zapewniamy leki, żywność oraz podstawowe artykuły higieniczne i sanitarne dla

260

przewlekle chorych i ubogich

21.01.2023

Aida jest babcią, żyje w Libanie – kraju, w którym wartość lokalnej waluty spada z każdym dniem tak bardzo, że kupienie bochenka chleba stanowi poważne obciążenie dla domowego budżetu.
Przejmujące zimno wdziera się do pomieszczeń, których Aida i Jeanne, jej córka, nie mogą rozgrzać. Nie stać ich już na zakup oleju opałowego. Zimno nie pomaga przy chronicznym bólu, z którym babcia Aida mierzy się od lat.
Dziś obchodzimy Dzień Babci – święto, które wyraża naszą wdzięczność za trud włożony w wychowanie wnuków. Wnuczka Aidy jest jeszcze za mała, by rozumieć trudności z jakimi mierzy się cała rodzina. Jej prezent to najszczersze kochające dziecięce ramiona, którymi tuli Aidę w ten chłodny, styczniowy poranek. To buziak w chłodny babciny policzek. My marzymy o tym, by dać jej jeszcze jeden prezent – olej opałowy i naprawdę skuteczne leki przeciwbólowe, na które nie stać ją od wybuchu kryzysu w 2019 r.
Jeśli masz w swoim sercu wolne miejsce dla babci Aidy, prosimy Cię o zakup bonu na olej opałowy lub opakowania leków, które jeszcze dziś staną się pięknym prezentem.
Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
226 069
Potrzebujemy:
200 000