Blog

Emma potrzebuje naszej pomocy!

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 38% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 50,6%
  • 44% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • tylko 13,9% populacji powyżej 25. roku życia posiada jakiekolwiek wykształcenie ponadpodstawowe
  • wskaźnik alfabetyzacji wśród młodzieży pomiędzy 15. a 24. rokiem życia wynosi 69,8%
Opłacamy naukę

56 dziewcząt

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

20.11.2018

Emma nas potrzebuje! Znacie naszą szkołę dla dziewcząt w Dakarze. Każdego roku uczy się w niej dzięki Wam 56 nastolatek przygotowując się do zawodu. 56 uczennic to 56 ludzkich historii, często bardzo trudnych, tak jak historia Emmy Corea. Zobaczcie nasze spotkanie z Emmą!!!

Dziewczyna cierpi na zwyrodnienie stawu biodrowego. Zanim przyszła do naszej szkoły sama próbowała znaleźć rozwiązanie swojego problemu i ulżyć sobie w cierpieniu. Znalazła specjalistów. Lekarze owszem, mogą jej pomóc, ale w Senegalu to kosztuje. Za operacja musiałaby zapłacić 1000 euro. Kiedy wróciła do domu z informacją, że tyle jest warte spełnienie jej marzeń, rodzice z wielkim bólem jednak szybko podcięli jej skrzydła. W domu nigdy się nie przelewało. Operacja to dla rodziny koszt nie do udźwignięcia. Emma śpiewała w chórze, więc zwróciła się z prośbą o pomoc do swojego proboszcza, który też bezradnie rozłożył ręce. W końcu zaczęła prosić o wsparcie lokalny caritas, ale od dwóch lat nikt się do niej nie odezwał. Traciła nadzieję i nie mogła się z tym pogodzić. W końcu trafiła do naszej szkoły. Wzorowo zdała egzaminy. Siostra Ewa przyjęła ją od razu, mając jednak obawy, że choroba może być przeszkodą do ukończenia szkoły. Po kilku tygodniach Emma zyskała zaufanie do sióstr, zaczęła się otwierać. Zwierzyła się, czego pragnie najbardziej. Marzenia ma dwa: założyć rodzinę i normalnie chodzić. Tak jak inne dziewczyny.

DRODZY DOBROFABRYKANCI, co tu dużo mówić, jest DOBRO do zrobienia. Obiecaliśmy, że pomożemy Emmie i ufundujemy jej operację! Uda nam się ulżyć jej w cierpieniu, odmienić życie, spełnić jedno z największych marzeń?!!!

1000 euro to tylko 215 osób, które przeznaczą swoje 20 złotych na, być może, najlepszy dziś cel. Niech się dzieje DOBRO!

 

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 683
Potrzebujemy:
7 023