Dźwięki Nadziei: Nowy Aparat USG Wsparciem dla Serca Afryki

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • Prawie 62% populacji (około 60 milionów ludzi) żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 2,15 dolara dziennie.
  • Aż 10 milionów ludzi wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 33 miliony ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 11% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią na świecie miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to ponad

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

7000

pacjentów
Nasze położne odebrały

953

porodów w 2023 r.

08.11.2023

Ufundowany przez Was nowy, przenośny aparat USG, który przyjechał z Polski, działa wspaniale – dzięki niemu nasi lekarze mogą z większą trafnością diagnozować poważne problemy zdrowotne pacjentów, w tym wady serca u malutkich dzieci. Informacje o nowoczesnych terapiach w naszym szpitalu w Ntamugendze szybko się rozchodzą, dlatego trafiają do nas mali pacjenci z coraz odleglejszych wsi i miasteczek.

Bardzo potrzebujemy kolejnego lekarza, który mógłby pracować z tym sprzętem. Nasz wspaniały dr Augustyn przeszedł już 2 miesiące praktyk w Gomie, u najlepszego specjalisty USG w północnym Kivu, ale potrzebuje profesjonalnego szkolenia na europejskim poziomie.

Ogromną szansą jest dla niego kurs organizowany przez lekarzy z francuskiej Ecole d’Echographie Sans Frontières, kończący się egzaminem w ambasadzie i dyplomem Postgraduate Certificate in Medical Ultrasound.

Dr Augustyn już przeszedł wstępną kwalifikację, jedyną barierą jest koszt szkolenia – ponad 1000 euro. Na naszej stronie głównej uruchomiliśmy zbiórkę tylko na ten cel i gorąco zachęcamy do inwestycji w edukację dr Augustyna.

Każda złotówka przeznaczona na edukację lekarza zwróci się po stokroć, ponieważ przybliży dr. Augustyna do zdobycia umiejętności ratujących życie!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 512
Potrzebujemy:
129 050