Dziś znów wracamy do Lwiątka

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

22.04.2022

Dziś znów wracamy do Lwiątka, małego wiejskiego przedszkola w Ukrainie, które na początku wojny stało się schronieniem dla ewakuowanych z Żytomierza dzieci. Lwiątko potrzebuje pompy do studni, bo problem z brakiem bieżącej wody doskwiera mu coraz bardziej. Zabierzemy ze sobą też kolejny transport żywności, wyposażenie kuchni i wiosennej odzieży (dzieci mają tylko zimową). Znów bardzo potrzebujemy, byście na tę pomoc ruszyli z nami!

Od inwazji Rosji na Ukrainę mija dziś dokładnie 8 tygodni. Pamiętamy o wszystkich, którym dwa miesiące temu ktoś siłą wywrócił do góry nogami całe życie. Budujemy nadal bezpieczny DOM dla dzieci z Lwiątka! Robimy to ciągle, bo poczucia bezpieczeństwa nie da się dać raz.

Dołącz do naszej pilnej zbiórki i wyrusz z nami na pomoc dzieciom, które zbyt wiele już widziały i zbyt wiele wycierpiały. Zbudujmy dla nich bezpieczny DOM!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
227 121
Potrzebujemy:
200 000