Dziesięć Lat Troski o Prawa Najmłodszych w DRC

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • Prawie 62% populacji (około 60 milionów ludzi) żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 2,15 dolara dziennie.
  • Aż 10 milionów ludzi wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 33 miliony ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 11% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią na świecie miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to ponad

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

7000

pacjentów
Nasze położne odebrały

953

porodów w 2023 r.

23.11.2023

W Dniu Praw Dziecka wspominamy ostatnie 10 lat, w trakcie których Dobra Fabryka wspierała małych pacjentów szpitala i ośrodka dożywiania w Ntamugendze w Demokratycznej Republice Konga.

To niezwykłe 10 lat poświęcone trosce o dzieci, które borykają się z gigantycznymi wyzwaniami zdrowotnymi. Troszczymy się o dzieci, których podstawowe prawa zostały wiele razy podeptane przez przemoc, głód i terror wojny. Wasze wsparcie jest dla dzieciaków światłem prowadzącym je przez ciemne chwile i przynoszącym ulgę wtedy, kiedy cierpienie wydaje się nie mieć końca.

Dzisiaj pragniemy podziękować Wam za te lata solidarności i hojności, która zawiera się w każdej podarowanej złotówce. To dzięki Wam możemy kontynuować naszą misję, ofiarowując pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

W dniu Praw Dziecka pragniemy skierować nasze myśli i serca ku wszystkim dzieciom, które zmagają się z dorosłymi problemami. To właśnie my, dorośli, możemy je rozwiązać. Gorąco zachęcamy Was do zawsze dobrych zakupów w markecie z dobrymi uczynkami – Dobroczynne24.

Znajdziecie tam możliwość podarowania dziecku kroplówki, posiłku terapeutycznego czy krwi do transfuzji, a cała (!) kwota zostanie przekazana na pomoc na miejscu.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
52 444
Potrzebujemy:
129 050