Dziękujemy, że robicie to z nami!!!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

25.07.2022

Gosia Tomaszewska właśnie wróciła z Togo z masą wieści od naszych podopiecznych i pozdrowień dla Was. Uśmiechy ze zdjęć mówią same za siebie. Od lat dajcie tym ludziom szansę, by z uśmiechem myśleć o jutrze. W Togo leczymy, udzielając pomocy tym, którzy sami nigdy nie mogliby sobie na nią pozwolić.

Na pierwszym zdjęciu Florence, opiekująca się apteką. To ona jest na miejsce przedłużeniem Waszych rąk. Co roku wydaje leki blisko 4000 pacjentów, dla których wyjazd do miasta i zakup przepisanych przez lekarza leków, jest finansowo tak odległy, jak dla nas lot w kosmos!

Z kolejnego zdjęcia uśmiecha się do Was Marie Claire, której towarzyszymy od lat. Dzięki sfinansowanym przez Was kilku wyjazdom do sąsiedniego Burkina Faso i przede wszystkim dzięki temu, że na miejscu jest Gosia Tomaszewska, która małą Marie Claire spotkała i od razu wzięła pod swoje, dziewczynka ma dziś proste nogi. Mała gwiazda jest po dwóch operacjach stawów kolanowych. Drewniane protezy zamieniła na kolorowe sukienki, w których tańczy i szczęśliwa chodzi do szkoły.

Projekt dla rodzin i apteka w Saoudé to bardzo ciche projekty. Nic spektakularnego. Zwyczajne towarzyszenie ludziom, którzy źle się mają. Dziękujemy, że robicie to z nami!!!