Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000

Gosia Tomaszewska, nasz dobrofabryczny Anioł

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

32

kobiety

17.08.2020

„Nie zawsze misyjny afrykański świat jest łatwy; nie zawsze można się uśmiechać. Zdarza się, że człowiek nie wie co i jak dalej, że brakuje mu sił. Wtedy chwila zwątpienia, wykorzystując okazję, chce się wedrzeć na stałe. Jednak nie, nie ma tu dla niej miejsca. Otwartość, dobroć i oddanie ludzi wynagradzają trud życia w tej mojej ojczyźnie z wyboru, a uśmiech dziecka i jego szczere spojrzenie „rozklejają” już naprawdę. Tak więc DOBRZE TU BYĆ.”

Tak o swojej pracy pisze Gosia Tomaszewska, nasz dobrofabryczny Anioł, który od 10 lat pracuje jako świecka misjonarka z najbardziej potrzebującymi ludźmi w Afryce. Życie na Czarnym Lądzie było jej celem, odkąd pamięta. Dziś cieszy się ogromnym szacunkiem lokalnej społeczności. Gdy przyjeżdża do Gourcy, niewielkiej wioski na północy Burkina Faso, mieszkańcy witają ją z największą radością, czemu dają wyraz omiatając zgodnie ze zwyczajem pustynny kurz z jej nóg za pomocą kury.

W Gourcy, gdzie 4 lata temu stanęła Dobra Fabryka, Gosia regularnie odwiedza i nadzoruje pracę kilkudziesięciu najbiedniejszych rodzin, które dzięki Wam, mogą dziś zbierać plony ze swoich pól, ogrodu warzywnego, mielić mąkę we własnym młynie, uczyć się mikroprzedsiębiorczości i zdobywać umiejętności niezbędne do prowadzenia małych biznesów. Misjonarka zorganizowała tam także szkółkę krawiecką uzupełnioną o kursy czytania, pisania i liczenia, która cieszy się ogromną popularnością.

W Togo Gosia opiekuje się apteką w wiosce Saoude, która od kilku lat zawdzięcza swoje funkcjonowanie Wam. Góry, ciężki klimat, ekstremalna bieda. Ludzi nie stać na żadne leki – przychodzą z receptami więc tu i dostają wszystko, co mają zapisane. Standardową opłatą jest jedynie miska kukurydzy, sorgo albo innego zboża. Ta żywność jest gromadzona i rozdawana tym, którzy w porze suchej nie mają co jeść. Dzięki Waszemu wsparciu, Gosia regularnie zapełnia apteczne półki lekami ratującymi zdrowie i życie lokalnej społeczności. Czuwa też, by chore dzieci z okolic Saoude, gdzie ciężko o opiekę medyczną, trafiały na specjalistyczne leczenie.

Gosia dba, by całe DOBRO, które przekazujecie, owocowało i pomnażało się. Mimo iż w ostatnim czasie z powodu wzmożonej aktywności grup terrorystycznych w Burkina Faso zrobiło się naprawdę niebezpiecznie, Gosia nie wyobraża sobie, by mogła opuścić swoich podopiecznych. Z uśmiechem opowiada, że dzięki nim, stała się farmaceutką, medykiem, budowniczym, krawcową i rolnikiem, ale na co dzień jest dla nich po prostu matką, siostrą i przyjaciółką.

Dzięki stałej obecności Gosi, postawione w Togo i Burkina Faso fabryki DOBRA, działają na pełnych obrotach i rozkwitają. Gosia nie ma skrzydeł, a jak prawdziwy Anioł czyni w Burkina Faso i Togo cuda. Mimo wzrastającego niebezpieczeństwa i trudów udowadnia nam, że wspólnymi siłami razem z Wami możemy przesuwać granice, między tym, co możliwe i niemożliwe.

Możesz dziś dołączyć do Drużyny Gosi i dzięki kilku złotym przekazywanym regularnie na jej działalność, być obecnym w Afryce każdego dnia. Niech DOBRO idzie w świat!

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->