Do zobaczenia pod Ambasadą Ukrainy za tydzień! Slava Ukraini!

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

25.03.2022

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj pod Ambasadą Ukrainy zapalili z nami Światło dla Ukrainy. Dziękujemy też wszystkim, którzy zrobili to w swoich domach. Wieczorem dołączył do nas Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce. Otrzymał świecę i nasze zapewnienie, że nie zapomnimy i nigdy się do tej wojny nie przyzwyczaimy.

Wciąż robimy też wszystko, by wspierać ofiary wojny. Dochód ze świec zamieniamy w te produkty, których dziś w ogarniętych walkami miastach potrzeba najbardziej. Środki czystości, ciepłe ubrania, śpiwory i przede wszystkim żywność. Dziś kolejny transport wyjeżdża do Mikołajowa.

Do zobaczenia pod Ambasadą Ukrainy za tydzień! Slava Ukraini!