Do zobaczenia pod Ambasadą Ukrainy za tydzień! Slava Ukraini!

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

25.03.2022

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj pod Ambasadą Ukrainy zapalili z nami Światło dla Ukrainy. Dziękujemy też wszystkim, którzy zrobili to w swoich domach. Wieczorem dołączył do nas Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce. Otrzymał świecę i nasze zapewnienie, że nie zapomnimy i nigdy się do tej wojny nie przyzwyczaimy.

Wciąż robimy też wszystko, by wspierać ofiary wojny. Dochód ze świec zamieniamy w te produkty, których dziś w ogarniętych walkami miastach potrzeba najbardziej. Środki czystości, ciepłe ubrania, śpiwory i przede wszystkim żywność. Dziś kolejny transport wyjeżdża do Mikołajowa.

Do zobaczenia pod Ambasadą Ukrainy za tydzień! Slava Ukraini!

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 683
Potrzebujemy:
7 023