Do zobaczenia pod Ambasadą Ukrainy za tydzień! Slava Ukraini!

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami
Mamy pod stałą opieką

55 dzieci

ewakuowanych z domu dziecka w Żytomierzu

25.03.2022

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj pod Ambasadą Ukrainy zapalili z nami Światło dla Ukrainy. Dziękujemy też wszystkim, którzy zrobili to w swoich domach. Wieczorem dołączył do nas Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce. Otrzymał świecę i nasze zapewnienie, że nie zapomnimy i nigdy się do tej wojny nie przyzwyczaimy.

Wciąż robimy też wszystko, by wspierać ofiary wojny. Dochód ze świec zamieniamy w te produkty, których dziś w ogarniętych walkami miastach potrzeba najbardziej. Środki czystości, ciepłe ubrania, śpiwory i przede wszystkim żywność. Dziś kolejny transport wyjeżdża do Mikołajowa.

Do zobaczenia pod Ambasadą Ukrainy za tydzień! Slava Ukraini!

UDZIELAMY POMOCY POSZKODOWANYM PRZEZ WOJNĘ

Na pomoc Ukrainie!

Nasze transporty pomocy humanitarnej docierają do Lwowa, Łucka, Równego, Kijowa, Sławutycz i do Mikołajewa. Codziennie walczymy o to, by zasięg naszej pomocy zwiększał się. Dołącz do nas!

czytaj więcej

Mamy już:
942 899
Potrzebujemy:
1 000 000