Do zobaczenia pod Ambasadą Ukrainy za tydzień! Slava Ukraini!

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

25.03.2022

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj pod Ambasadą Ukrainy zapalili z nami Światło dla Ukrainy. Dziękujemy też wszystkim, którzy zrobili to w swoich domach. Wieczorem dołączył do nas Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce. Otrzymał świecę i nasze zapewnienie, że nie zapomnimy i nigdy się do tej wojny nie przyzwyczaimy.

Wciąż robimy też wszystko, by wspierać ofiary wojny. Dochód ze świec zamieniamy w te produkty, których dziś w ogarniętych walkami miastach potrzeba najbardziej. Środki czystości, ciepłe ubrania, śpiwory i przede wszystkim żywność. Dziś kolejny transport wyjeżdża do Mikołajowa.

Do zobaczenia pod Ambasadą Ukrainy za tydzień! Slava Ukraini!

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
226 439
Potrzebujemy:
200 000