Dni Otwarte polegają na chwaleniu się i dumie

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 38% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 50,6%
  • 44% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • tylko 13,9% populacji powyżej 25. roku życia posiada jakiekolwiek wykształcenie ponadpodstawowe
  • wskaźnik alfabetyzacji wśród młodzieży pomiędzy 15. a 24. rokiem życia wynosi 69,8%
Opłacamy naukę

56 dziewcząt

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

20.03.2023

Dni Otwarte polegają na chwaleniu się i dumie. Mamy się czym chwalić i owszem, jesteśmy bardzo dumni. Dopiero co zmodernizowaliśmy szkołę dla dziewcząt w Dakarze, a już widać, jak wspaniale z nowych narzędzi korzystają jej studentki!
Soki, przetwory, wypieki, niepowtarzalne afrykański tekstylia. Dziewczyny dały z siebie wszystko. Dni Otwarte ściągnęły tłumy zainteresowanych. Wśród gości pojawił się również nowy ambasador RP w Senegalu Bartłomiej Zdaniuk.
Rękodzieło naszych wychowanek dotarło też nad Wisłę. Można je podziwiać w Sklepie Dobrej Fabryki. Każdy zakup, to bardzo konkretna finansowa pomoc, pozwalająca tym 56 dziewczynom codziennie uczyć się, mieć dostęp do najlepszych narzędzi i wykładów.
Zrób dziś najbardziej kolorowe, senegalskie zakupy i pomóż naszym wychowankom w spełnianiu marzeń o wykształceniu.
Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023