Dni Otwarte polegają na chwaleniu się i dumie

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 39% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 49%
  • 60% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • Średnio tylko 6 na 10 dzieci kończy edukację przynajmniej na poziomie podstawowym
  • Wskaźnik alfabetyzacji dla całej populacji powyżej 15. roku życia wynosi 51,9%
Opłacamy naukę

56 dziewczętom

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

20.03.2023

Dni Otwarte polegają na chwaleniu się i dumie. Mamy się czym chwalić i owszem, jesteśmy bardzo dumni. Dopiero co zmodernizowaliśmy szkołę dla dziewcząt w Dakarze, a już widać, jak wspaniale z nowych narzędzi korzystają jej studentki!
Soki, przetwory, wypieki, niepowtarzalne afrykański tekstylia. Dziewczyny dały z siebie wszystko. Dni Otwarte ściągnęły tłumy zainteresowanych. Wśród gości pojawił się również nowy ambasador RP w Senegalu Bartłomiej Zdaniuk.
Rękodzieło naszych wychowanek dotarło też nad Wisłę. Można je podziwiać w Sklepie Dobrej Fabryki. Każdy zakup, to bardzo konkretna finansowa pomoc, pozwalająca tym 56 dziewczynom codziennie uczyć się, mieć dostęp do najlepszych narzędzi i wykładów.
Zrób dziś najbardziej kolorowe, senegalskie zakupy i pomóż naszym wychowankom w spełnianiu marzeń o wykształceniu.
Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 542
Potrzebujemy:
129 050