Celine dzięki Wam właśnie została mamą!

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 43,7% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 52,5% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 37,7% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

35

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

50

kobiet

12.08.2021

Narodziny w urodziny Dobrej Fabryki! Takie prezenty są dla nas największą RADOŚCIĄ!

Od wczoraj Celine jest MAMĄ!!! Urodziła wymarzone, dłuuugo wyczekiwane dziecko… Zdrową i piękną córeczkę!

– Dziękuję, że gdy po raz kolejny zawalił mi się świat, nie zostałam sama – ze łazami szczęścia wyszeptała tuż po porodzie Celine. To Wy sprawiliście, że spełniło się marzenie życia naszej podopiecznej z Burkina Faso.

Dzięki Wam w momencie, gdy po kolejnym poronieniu Celine straciła wszelkie nadzieje na pozostanie mamą, podarowaliście jej specjalistyczną opiekę ginekologa – coś na co sama nigdy nie mogłaby sobie pozwolić. Lekarz, zamiast wróżyć z fusów jak lokalni felczerzy, zbadał pacjentkę i powiedział, że jej trudności z utrzymaniem ciąży wynikają z budowy anatomicznej i nie są żadnym wyjątkiem, a medycyna z takimi problemami świetnie daje sobie radę. Każda ciąża wymaga tylko dobrego prowadzenia i regularnych wizyt.

Od tej pory (wrzesień ubiegłego roku) wszelkie wizyty lekarskie, badania i hospitalizacje sfinansowaliście Wy. Ale to nie wszystko! Wasze wsparcie sprawiło, że do czasu rozwiązania Celine mogła pozostać w stolicy Ouagadougou, blisko jednego z lepszych szpitali, unikając niebezpiecznych i męczących podróży z północy kraju.

Dobra Fabryka w Burkina Faso to nie tylko hektary, studnie i warzywa. Nasz projekt to przede wszystkim ludzie. To dla nich jesteśmy tu, w jednym z najbiedniejszych krajów świata, gdzie nie mogą liczyć już na nikogo innego. Chcemy nie tyle ratować, co żyć z tymi ludźmi. Zostać u nich na dobre, by dokładnie poznawać potrzeby naszych podopiecznych i precyzyjnie pomagać.

Tak właśnie działa produkcja dobra w Dobrej Fabryce! A Celine i jej maleństwo to kolejny dowód na to, jak Wasze regularnie przybijane piątki zmieniają historie ludzkie. Wystarczy 5 zł raz w tygodniu, by w życiu naszych podopiecznych zmieniło się wszystko. Jeśli chcecie tworzyć z nami historie takie jak ta Celine, przybijcie nam piątkę!

Dziękujemy, że po raz kolejny mogliśmy razem wywołać łzy szczęścia na czyjejś twarzy.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
89 760
Potrzebujemy:
100 000