Całe Foyer przesyła Wam gorące życzenia

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 39% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 49%
  • 60% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • Średnio tylko 6 na 10 dzieci kończy edukację przynajmniej na poziomie podstawowym
  • Wskaźnik alfabetyzacji dla całej populacji powyżej 15. roku życia wynosi 51,9%
Opłacamy naukę

56 dziewczętom

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

22.12.2022

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to dla uczennic naszego Foyer czas szczególny.

Jeszcze kilka lat temu takie świąteczne spotkania, połączone z ubieraniem choinek, były nie do zrealizowania. Czas Bożego Narodzenia, dotychczas przepełniony lękiem o nowy rok, dziś tylko przypomina uczennicom o całym przekazanym przez Was DOBRU i o tym, że w Polsce mają przyjaciół, którzy codziennie trzymają za nie kciuki.

Dziś dziewczyny mają odwagę marzyć o stabilnej pracy, bezpieczeństwie finansowym własnych rodzin, opłacaniu bieżącej opieki medycznej.

Całe Foyer przesyła Wam gorące, jak na grudzień, uśmiechy, wyrażajac swoją ogromną wdzięczność za całe Wasze wsparcie. Dziękujemy za każdy podarowany dzień nauki w szkole zawodowej!

Kolejną świąteczną historię opowiemy w Joalu, gdzie realizujemy obecnie projekt w wygranym przez nas konkursie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych pt.: „Wyrównujemy szanse – poprawa jakości edukacji i modernizacja żeńskich szkół zawodowych w Joalu i Dakarze”. Dzięki niemu możemy polepszyć infrastrukturę szkolną oraz zapewnić odpowiednią ilość niezbędnych szkoleń, by stworzyć młodym kobietom warunki do efektywnej nauki.

W tym ważnym czasie dzielenia się nie zapomnijcie o tym, że każda Wasza najmniejsza pomoc w utrzymaniu naszych podopiecznych pomaga spełniać ich największe marzenia. Jeśli jeszcze nie zaprosiliście naszego podopiecznego do swojego świątecznego stołu, gorąco Was do tego zachęcamy.

Rachi wychowała się w Burkina Faso bez mamy i taty. Mieszkała kątem u dalszej rodziny, dla której była kulą u nogi. Nie miała wykształcenia, przyjaciół, nie potrafiła marzyć. W szkole zawodowej dla dziewcząt w Dakarze otrzymuje nowe szanse na zbudowanie swojej przyszłości. Zapraszając Rachi do wigilijnego stołu, pomagasz jej rozwijać się w jedynej takiej szkole dla dziewcząt i młodych kobiet.