Bukiety Dobra spełniające marzenia

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

04.03.2021

Spracowana twarz rolnika z dbałością pielęgnującego uprawy na wypalonej afrykańskim słońcem ziemi to zazwyczaj twarz kobiety. To one są tajną bronią walki z głodem. Dając im możliwości rozwoju i pracy, wzmacniamy ich pozycję w społeczności. Dając im szansę, dajemy ją całemu pokoleniu.

W naszym rolniczym projekcie w Gourcy, na północy Burkina Faso, to właśnie kobiety pełnią kluczową rolę. Wśród nich jest Safietou, matka dwójki dzieci. W ogrodzie uprawia cebulę, pomidory i ostre papryczki piment. Popołudniami uczy się też w naszej sali krawieckiej. Trzy lata kursu ma już za sobą. Niebawem odbierze dylom krawiectwa i będzie mogła otworzyć swoją własną szwalnię.

Zbliża się Dzień Kobiet. Podaruj Safietou Bukiet Dobra i pomóż jej zrealizować marzenia o bezpieczeństwie, zdrowiu i szczęściu dla siebie i swoich dzieci.

Według FAO, wyspecjalizowanej do walki z biedą i głodem organizacji ONZ, kobiety reinwestują do 90% swoich zarobków z powrotem w swoje gospodarstwa domowe. W żywienie, opiekę zdrowotną, szkołę i zajęcia zarobkowe. W ten sposób przyczyniają się do redukcji ubóstwa. Wzmacniając kobiety, wyrównujemy szanse na wyjście z biedy całych rodzin.

Kobiety afrykańskie rzadko marzą o czymś dla siebie. W centrum są ich dzieci. Podaruj kobiecie Bukiet Dobra i pozwól jej spełnić największe marzenia!