Benoît po raz pierwszy od lat spokojnie przespał noc

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 77% populacji żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • 16% populacji kraju, tj. ponad 13 milionów ludzi, wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 13,6 mln ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 10% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią w Afryce Subsaharyjskiej miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

8000

pacjentów
Nasze położne odebrały

1133

porodów w 2022 r.

15.08.2022

Co za ulga, co za ulga, głowa już nie boli! – powtarzał zaledwie parę godzin po zabiegu Benoît, który dotąd nie mógł przespać bez bólu ani jednej nocy.

Patrząc na podarowane przez Was w poprzednim tygodniu 563 posiłki terapeutyczne dla dzieciaków czy 34 kroplówki dla szpitala w Kongu, chcemy Wam przypomnieć, że stoicie za każdą opowieścią o przywróconym zdrowiu, wyleczonej chorobie głodowej czy zakończonej sukcesem operacji. Ostatnio uratowaliście od ogromnego bólu Benoît.

Jaskry nie można było już opanować za pomocą leków lub mniejszych zabiegów – padła decyzja, aby oko po prostu usunąć. Myślicie, że chłopak był załamany? Nie! To naprawdę zuch, który ma w sobie ogromną wolę walki. Zabraliśmy go do kliniki dr Pieta w Rwandzie – najlepszej kliniki w Afryce Centralnej. To tutaj dzięki Wam 18 pacjentów przeszło leczenie okulistyczne. To właśnie wśród nich był Benoît, któremu po prostu podarowaliście nowe życie – takie, w którym zamiast cierpieć, może po prostu chodzić do szkoły, bawić się z rówieśnikami i pomagać rodzicom.

Kolejny etap to założenie protezy oka – obserwujcie nas, by nie przegapić nowych zdjęć Bena!

Pomóż dziewczynce wypowiedzieć pierwsze zdanie

Terapia logopedyczna dla Gisele

Matka Gisele nie była w stanie znaleźć przyczyny, dla której Gisele nie mówi i przechodzi ataki, w czasie których upada, sztywnieje i płacze. Brak pieniędzy na diagnostykę sprawiał, że mogła tylko czekać, aż atak przejdzie. My nie mogliśmy pogodzić się z taką niemocą.

czytaj więcej

Mamy już:
1 684
Potrzebujemy:
7 023