Bądźmy z Ukraińcami

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami

21.03.2022

Nasza pomoc nie tylko z Polski wyjeżdża, co pokazaliśmy Wam w poprzednim poście, ale dociera do celu. Ratuje od głodu, podnosi na duchu, daje siłę, by przejść przez najtrudniejsze chwile.

Jak dotąd dobrofabryczne zaopatrzenie dotarło na linię frontu do Mikołajewa i Kijowa, do Żytomierza, Łucka, Rownego i Lwowa. Dociera do mieszkańców miast, którzy ze względu na stan zdrowia, swoich domów opuścić nie mogą lub nie chcą, robiąc wszystko, by wspierać walczących. Paczki z żywnością, ciepłymi ubraniami, środkami higieny i medykamentami docierają na miejsce tirami, pociągami i mniejszymi samochodami, tam gdzie duży może sobie nie poradzić lub stać się łatwym celem.

Za nami kolejny dzień krwawych ataków na ludność cywilną, które porażają. Bądźmy z Ukraińcami, którzy zostali w ojczyźnie. Wspierajmy ich, bo noc i kolejny dzień nie zapowiadają się spokojnie.

Potrzebna pilna pomoc

Ciepła Paka dla Ukrainy

Pomagamy na miejscu, bo śmiertelnym zagrożeniem są nie tylko spadające rakiety, ale i zimno. Rozdajemy śpiwory, ciepłe koce, lampy naftowe, piecyki rakietowe, ogrzewacze, odzież termiczna i wysokoenergetyczne posiłki. Podarujmy Ciepłą Pakę dla mieszkańców Ukrainy, którzy znaleźli się w krytycznej sytuacji.

czytaj więcej

Mamy już:
226 439
Potrzebujemy:
200 000