Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 462
Potrzebujemy:
38 000

Agnieszko, DZIĘKUJEMY!

Grecja

W 2015 przez greckie wyspy przeszło 856 tys. osób, a w 2017 i 2018  już tylko niecałe 30 tys. (według UNHCR). Ale już 2019 rok przyniósł wzrost – ponad 60 000 nowoprzybyłych. Dziś łódek przypływających na greckie plaże znów przybywa a praktyka pokazuje, że na Lesbos można utknąć na dobre kilka lat. Nikos i Katerina prowadzą na wyspie małą restaurację, w której każdy uchodźca może poczuć się jak w domu i za darmo zjeść posiłek.

Garść informacji:
  • w obozie Moria na greckiej na wyspie Lesbos jest ponad 7 000 uchodźców
  • blisko połowa z nich to dzieci
  • od początku 2015 roku przez greckie wyspy dotarło do Europy prawie 1 000 000 uchodźców
Dziennie zapewniamy ponad

800

posiłków dla uchodźców
Prowadzimy dystrybucję

posiłków i materiałów pierwszej pomocy

dla najbardziej potrzebujących, w tym dzieci, kobiet w ciąży i chorych

18.10.2020

„Nie ma problemu, robimy to!” – słyszymy za każdym razem, gdy pytamy Agnieszkę, czy opowie swoim fanom o naszej kolejnej akcji.

Agnieszka Sienkiewicz- Gauer została laureatką nagrody w plebiscycie Gwiazdy Dobroczynnosci za dzialalność charytatywną.

Kilka lat temu zauważyliśmy, że Agnieszka zaadoptowała dziecko w projekcje „Adoptuj z sercem”. Zdobyliśmy do niej numer i zadzwoniliśmy z pytaniem, czy zechciałaby powiedzieć o innych projektach Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka. Zgodziła się bez wahania. Pierwsze spotkanie i od razu było jasne, że nasze wizje pomagania i patrzenie na drugiego człowieka w potrzebie są takie same. Zaczęliśmy działać.

Od 2017 roku Agnieszka regularnie nas wspiera, promując działania obu fundacji. W tym roku przekazała znaczne ilości środków higienicznych i pielęgnacyjnych dla dzieci-uchodźców z obozu na greckiej wyspie Lesvos. Zawsze możemy liczyć na jej wsparcie. Często sama dzwoni do nas z pytaniem, jak może pomóc.

Agnieszko, dziękujemy za to, co robisz dla naszych podopiecznych. Ta nagroda trafiła w najlepsze ręce. Gratulujemy!!!

<-- ActiveCampaign Monitor Code -->