Pilna pomoc!

Pomóżmy Rohingom - powódź w obozie w Cox’s Bazar

W marcu gigantyczny pożar obozu, teraz wywołana przez coraz bardziej niszczycielskie monsuny powódź, sprawiła, że część obozu znalazła się pod wodą. Prosimy dołączcie do zbiórki i pomóżcie ludziom, którzy po raz kolejny stracili w życiu wszystko! Wody wciąż przybywa!

czytaj więcej

Mamy już:
13 996
Potrzebujemy:
20 000

Agnieszko, DZIĘKUJEMY!

Grecja

W 2015 przez greckie wyspy przeszło 856 tys. osób, a w 2017 i 2018  już tylko niecałe 30 tys. (według UNHCR). Ale już 2019 rok przyniósł wzrost – ponad 60 000 nowoprzybyłych. Dziś łódek przypływających na greckie plaże znów przybywa a praktyka pokazuje, że na Lesbos można utknąć na dobre kilka lat. Nikos i Katerina prowadzą na wyspie małą restaurację, w której każdy uchodźca może poczuć się jak w domu i za darmo zjeść posiłek.

Garść informacji:
  • w obozie Moria na greckiej na wyspie Lesbos jest ponad 7 000 uchodźców
  • blisko połowa z nich to dzieci
  • od początku 2015 roku przez greckie wyspy dotarło do Europy prawie 1 000 000 uchodźców
Tygodniowo zapewniamy ponad

2 000

posiłków dla uchodźców
Prowadzimy dystrybucję

posiłków i materiałów pierwszej pomocy

dla najbardziej potrzebujących, w tym dzieci, kobiet w ciąży i chorych

18.10.2020

„Nie ma problemu, robimy to!” – słyszymy za każdym razem, gdy pytamy Agnieszkę, czy opowie swoim fanom o naszej kolejnej akcji.

Agnieszka Sienkiewicz- Gauer została laureatką nagrody w plebiscycie Gwiazdy Dobroczynnosci za dzialalność charytatywną.

Kilka lat temu zauważyliśmy, że Agnieszka zaadoptowała dziecko w projekcje „Adoptuj z sercem”. Zdobyliśmy do niej numer i zadzwoniliśmy z pytaniem, czy zechciałaby powiedzieć o innych projektach Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka. Zgodziła się bez wahania. Pierwsze spotkanie i od razu było jasne, że nasze wizje pomagania i patrzenie na drugiego człowieka w potrzebie są takie same. Zaczęliśmy działać.

Od 2017 roku Agnieszka regularnie nas wspiera, promując działania obu fundacji. W tym roku przekazała znaczne ilości środków higienicznych i pielęgnacyjnych dla dzieci-uchodźców z obozu na greckiej wyspie Lesvos. Zawsze możemy liczyć na jej wsparcie. Często sama dzwoni do nas z pytaniem, jak może pomóc.

Agnieszko, dziękujemy za to, co robisz dla naszych podopiecznych. Ta nagroda trafiła w najlepsze ręce. Gratulujemy!!!