Ukraina

Stała pomoc humanitarna na terenie Ukrainy

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju
Karmimy
Leczymy

Od samego początku konfliktu jesteśmy obecni i niesiemy pomocą humanitarną wśród najbardziej pokrzywdzonych przez wojnę w Ukrainie.

Co już zrobiliśmy?

Byliśmy jedną z pierwszych organizacji pozarządowych, która przekroczyła granicę ukraińską. Pomogliśmy dziesiątkom tysięcy Ukraińców, którzy zdecydowali się na ucieczkę z kraju. Pierwsze dwa tygodnie konfliktu spędziliśmy w pasie przygranicznym, niosąc pomoc ofiarom wojny.

Co robimy stale?

Ukraina potrzebuje konkretnej pomocy, dlatego dostarczamy transporty humanitarne w głąb kraju. W miastach, w których trwają walki, wspieramy seniorów. Ze względu na stan zdrowia zostali na miejscu. Inni są tam, by wspierać walczących. Wszyscy mogą liczyć na naszą pomoc. Nasze regularne transporty odzieży, żywności, środków higieny i najpotrzebniejszych produktów dotarły już do Kijowa, Czernihowa, Lwowa, Równego, Łucka, Mikołajewa oraz do Sławutycz pod Czarnobylem.

— Jestem Wam bardzo wdzięczny. Takiej jakości pomoc jeszcze do nas nie dotarła. Wszystko bardzo się przyda, a śpiwory już ratują nas podczas chłodnych nocy — napisał kapelan Jura z Mikołajewa.

Jesteśmy gotowi, by zawsze odpowiedzieć na najpilniejsze potrzeby – a te zmieniają się z dnia na dzień. Mamy zespół ekspertów w pomocy humanitarnej, który wie, jak pomagać skutecznie. Jedyne, czego potrzebujemy, to Waszego wsparcia!

W geście solidarności i wsparcia, w każdy czwartek o godzinie 20:00 rozpalamy “Światło dla Ukrainy” w domach i pod ambasadą Ukrainy w Warszawie. Chcemy pokazać, że nie możemy zapomnieć o wojnie, która stała się początkiem jednego z największych kryzysów humanitarnych w ostatnim półwieczu. Środki pozyskane w ramach sprzedaży symbolicznych świeczek wykorzystujemy na pomoc humanitarną przesyłaną w głąb Ukrainy.

Pomoc pilnie potrzebna

Uratujmy Aptekę dla Najuboższych w Togo

To kwota, która pozwali na wyposażenie aptecznych półek na pierwsze półrocze. Zajmą się tym Ania i Mateusz, którzy jeszcze w lutym przylecą na miejsce i zapełnią półki najpotrzebniejszymi antybiotykami, lekami przeciwmalarycznymi i przeciwbólowymi. Apteka w Saoudé ma do uratowania ludzi. Uda się tylko dzięki Wam.

czytaj więcej

Mamy już:
10 726
Potrzebujemy:
30 000