Wyprawka dla noworodka

60 

+ -
Kategoria: Karmimy
Miejsce: Demokratyczna Republika Konga – szpital w Ntamugendze

Wyobraź sobie, że spodziewasz się dziecka. Przygotowujesz się do tego wydarzenia miesiącami, odwiedzasz sklepy stacjonarne i internetowe, kompletujesz wyprawkę. Zaczynasz dość wcześnie, by uzbierać wszystko, co potrzebne: od niemowlęcych śpioszków, poprzez pieluchy i kosmetyki, aż do łóżeczka i wózka. Gdy zbliża się dzień porodu, wsiadasz do samochodu wraz z kompletną torbą, która zawiera wszystko, czego Ty i Twoje maleństwo będziecie potrzebować w tych pierwszych dniach razem.

Młode kobiety spodziewające się dziecka w Demokratycznej Republice Konga, w bardzo biednej i wciąż nękanej prowincji Północne Kivu, nie mają pieniędzy, by skompletować taką wyprawkę. Starają się jakoś przygotować, ale jedyne co mają, to chusta, w którą planują owinąć maleństwo po porodzie. Do naszego szpitala w Ntamugendze przychodzą kilka dni wcześniej, bo nie mają samochodu i muszą zaplanować długą pieszą wędrówkę. Nie zabierają ze sobą żadnej torby, bo nie są w stanie jej niczym wypełnić. Radość z nadchodzącego rozwiązania miesza się z przerażeniem. Wciąż towarzyszy im obawa, czy dojdą do celu, czy przeżyją poród, czy dziecko będzie zdrowe…

Kiedy w końcu dotrą do naszego szpitala, są już bezpieczne. Otrzymują tu najpotrzebniejsze rzeczy dla swojego maluszka. Wyprawkę dla ich dziecka kupił Ktoś z daleka, Ktoś o wielkim sercu. Dzięki tej Osobie, w tej szczególnej chwili narodzin kobiety nie muszą martwić się o rzeczy materialne. Są otoczone opieką. Mogą cieszyć się swoim nowo narodzonym dzieckiem.

Czy chcesz być tym wyjątkowym Kimś? Już teraz podaruj wyprawkę dla noworodka, który właśnie rodzi się w Demokratycznej Republice Konga, wesprzyj czyjeś życie już na samym starcie. W skład wyprawki wchodzą: pielęgnacyjne mydło, sól fizjologiczna, ciepły kocyk, zasypka. Często również najprostsza wanienka i trochę żywności dla matki, jeśli widzimy, że ze względu na biedę nie jest w stanie zadbać o siebie.

Często zadawane pytania

Jaki % mojej wpłaty zostanie przekazany na pomoc?

Cała przekazana przez Ciebie darowizna zostanie wykorzystana na pomoc i nie stanowi źródła utrzymania Fundacji Dobra Fabryka. Jeśli chciałbyś wesprzeć cele statutowe Fundacji, kliknij tutaj.

Czy mogę wesprzeć potrzebujących bez podawania swoich danych?

Udostępniliśmy formularz online dla Twojej wygody, m.in. po to, abyśmy mogli po zakończonym roku przesłać Ci potwierdzenia przekazanych darowizn, które możesz odliczyć od podatku. Jeśli jednak chcesz wesprzeć naszych podopiecznych poprzez przelew tradycyjny, możesz skorzystać z poniższych nr. kont:

Konto do wpłat w walucie PLN: 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365

Konto do wpłat w walucie EUR: 84 1090 1883 0000 0001 2398 7852

Konto do wpłat w walucie USD: 46 1090 1883 0000 0001 2398 7857

Udostępnij

60 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra