Cegiełka na wytwórnię oliwy na Lesvos

20 

+ -
Kategoria: Dajemy pracę
Miejsce: Grecja – pomoc dla uchodźców na wyspie Lesvos

Kilka lat temu – w momencie największego przypływu imigrantów na greckie wyspy – tawerna Nikosa i Kateriny stała się restauracją-domem „Home for All”, gdzie każdy uchodźca może zjeść za darmo ciepły posiłek i odpocząć od pozbawiającej nadziei obozowej rzeczywistości. Obecnie nowo wybudowana wytwórnia oliwek ma dać pracę tym, którzy na wyspie utknęli na dobre.

Dobra Fabryka razem z Home for All uruchamia kolejną prawdziwą fabrykę dobra, która da pracę uchodźcom, opłaci im ubezpieczenie i nauczy nowych umiejętności.

Wszystko już prawie gotowe, pozwolenia, lokal i wyposażenie!

By nasza mała taśma produkcyjna ruszyła, potrzeba jeszcze kilku maszyn do zamykania butelek, zabezpieczania nakrętek, i kilka ostatnich szlifów. Wraz z oliwą ruszy w świat informacja zawarta na etykiecie naszych produktów, że oliwa powstała dzięki pracy ludzi, którzy uciekając z piekła wojny i prześladowań znaleźli w życiu przyjaciół i nowe szanse.

Każda cegiełka na rozwój wytwórni oliwy to nowe szanse dla ludzi, którzy uciekając przed niebezpieczeństwem i przemocą w swoich ojczyznach, dotarli do Europy.

Często zadawane pytania

Jaki % mojej wpłaty zostanie przekazany na pomoc?

Cała przekazana przez Ciebie darowizna zostanie wykorzystana na pomoc i nie stanowi źródła utrzymania Fundacji Dobra Fabryka. Jeśli chciałbyś wesprzeć cele statutowe Fundacji, kliknij tutaj.

Czy mogę wesprzeć potrzebujących bez podawania swoich danych?

Udostępniliśmy formularz online dla Twojej wygody, m.in. po to, abyśmy mogli po zakończonym roku przesłać Ci potwierdzenia przekazanych darowizn, które możesz odliczyć od podatku. Jeśli jednak chcesz wesprzeć naszych podopiecznych poprzez przelew tradycyjny, możesz skorzystać z poniższych nr. kont:

Konto do wpłat w walucie PLN: 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365

Konto do wpłat w walucie EUR: 84 1090 1883 0000 0001 2398 7852

Konto do wpłat w walucie USD: 46 1090 1883 0000 0001 2398 7857

Udostępnij

20 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra