Pomóż dzieciom z obozu dla uchodźców w Bangladeszu

Przywróć dzieciom uśmiech

Trauma spowodowana okrucieństwem czystki etnicznej, dramatyczną ucieczką i życiem w megaobozie dla uchodźców potrafi odebrać uśmiech na lata. Tworzymy bezpieczną przestrzeń dla dzieci w największym obozie dla uchodźców na świecie.

czytaj więcej

Mamy już:
7 400 zł
Potrzebujemy:
39 600 zł
Akcja

Ciepło na zimę dla bezdomnych w Warszawie

Wesprzyj
Mamy już
25 430 zł
Potrzebujemy
20 000 zł
Akcje wsparło: 323 osoby

Polska

Your browser does not support SVG.

Według oficjalnych danych w Warszawie żyje blisko 3 000 osób bezdomnych, wedle szacunków organizacji organizujących dla nich pomoc – co najmniej dwukrotnie więcej. Każdego roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób. Najczęstsze powody bezdomności to wciąż eksmisja z miejsca zamieszkania, nieporozumienia i konflikty w rodzinie, problemy z uzależnieniem od alkoholu czy brak możliwości znalezienia stałego zatrudnienia.

W Polsce żyje blisko

33 000

bezdomnych
Karmimy

UWAGA! ZIMOWA AKCJA DOBREJ FABRYKI! Z zimna zamarzło już w tym sezonie w Polsce 10 osób. Zanim nadejdzie następna fala mrozu – kupmy „CIEPŁĄ PAKĘ” 100. warszawskim bezdomnym. Kurtka, buty, termos – to dziś sprzęt ratujący życie. 100 pakietów już mamy. Jeden to 250 zł. Zbieramy dalej, by pomóc jak największej liczbie potrzebujących!!! Może uda się przygotować 200 takich pak?!

W Warszawie żyje ponad 3 000 osób bezdomnych.

Każdego roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób. W tym roku już 10.

Wspaniałą robotę w zakresie pomocy warszawskim bezdomnym robi Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej lub choćby Wspólnota Sant’Egidio. Ich filozofia pomagania bardzo przypomina tę, którą sami wyznajemy, pomagając ludziom w różnych częściach świata. Dlatego wspólnie z przedstawicielami tych dwóch organizacji odwiedzamy baraki, pustostany, blaszaki w poszukiwaniu tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Nie rozwiążemy wszystkich problemów. Ale możemy przynajmniej kupić czas, który być może będzie dla kogoś decydujący, żeby te problemy rozwiązać.

Nasze DOBROFARBRYCZNE szaleństwo potrzebuje Was bardzo!

W ubiegłym roku kupowaliśmy z Wami warszawskim bezdomnym piece i buty, w tym roku chcemy kupić CIEPŁE PAKI: porządną kurtkę, porządne zimowe buty i termos (kawę czy herbatę często ktoś da, trzeba tylko mieć w co wziąć). 

Takich pakietów chcieliśmy zrobić przynajmniej 100. UDAŁO SIĘ! Zbieramy dalej, by pomóc jak największej liczbie osób. Część rozdysponują na warszawskich ulicach pracownicy Kamiliańskiej Misji, część otrzymają goście Świąt z Ubogimi organizowanych 25.12 przez Sant’Egidio.

Szymon Hołownia