Pomóż przetrwać mrozy najbiedniejszym

Zima dla bezdomnych

Każdego roku z powodu zimna w naszym kraju umiera ponad 100 osób. Chcemy coś z tym zrobić.
Zanim nadejdzie pierwsza fala mrozu – kupmy „CIEPŁĄ PAKĘ” warszawskim bezdomnym. Ciepłe buty i kurtka to naprawdę sprzęt ratujący życie.

U nas nie ma małych darowizn. Nie ważne czy możesz ufundować cały pakiet za 189 zł, czy choćby jedną sznurówkę za 5 zł – ratujesz życie człowiekowi. W ten sposób sprawisz, że przed Świętami znów przybędzie trochę dobra, a nie zła na świecie!

Razem zdążymy przed termometrem!!!

czytaj więcej

Mamy już:
1 670zł
Potrzebujemy:
18 900zł
Akcja

Ciepło na zimę dla bezdomnych w Warszawie

Wesprzyj
Mamy już
25 530zł
Potrzebujemy
20 000zł
Akcje wsparło: 324 osoby

Polska

Your browser does not support SVG.

Według oficjalnych danych w Warszawie żyje blisko 3 000 osób bezdomnych, wedle szacunków organizacji organizujących dla nich pomoc – co najmniej dwukrotnie więcej. Każdego roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób. Najczęstsze powody bezdomności to wciąż eksmisja z miejsca zamieszkania, nieporozumienia i konflikty w rodzinie, problemy z uzależnieniem od alkoholu czy brak możliwości znalezienia stałego zatrudnienia.

W Polsce żyje blisko

33 000

bezdomnych
Karmimy

UWAGA! ZIMOWA AKCJA DOBREJ FABRYKI! Z zimna zamarzło już w tym sezonie w Polsce 10 osób. Zanim nadejdzie następna fala mrozu – kupmy „CIEPŁĄ PAKĘ” 100. warszawskim bezdomnym. Kurtka, buty, termos – to dziś sprzęt ratujący życie. 100 pakietów już mamy. Jeden to 250 zł. Zbieramy dalej, by pomóc jak największej liczbie potrzebujących!!! Może uda się przygotować 200 takich pak?!

W Warszawie żyje ponad 3 000 osób bezdomnych.

Każdego roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób. W tym roku już 10.

Wspaniałą robotę w zakresie pomocy warszawskim bezdomnym robi Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej lub choćby Wspólnota Sant’Egidio. Ich filozofia pomagania bardzo przypomina tę, którą sami wyznajemy, pomagając ludziom w różnych częściach świata. Dlatego wspólnie z przedstawicielami tych dwóch organizacji odwiedzamy baraki, pustostany, blaszaki w poszukiwaniu tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Nie rozwiążemy wszystkich problemów. Ale możemy przynajmniej kupić czas, który być może będzie dla kogoś decydujący, żeby te problemy rozwiązać.

Nasze DOBROFARBRYCZNE szaleństwo potrzebuje Was bardzo!

W ubiegłym roku kupowaliśmy z Wami warszawskim bezdomnym piece i buty, w tym roku chcemy kupić CIEPŁE PAKI: porządną kurtkę, porządne zimowe buty i termos (kawę czy herbatę często ktoś da, trzeba tylko mieć w co wziąć). 

Takich pakietów chcieliśmy zrobić przynajmniej 100. UDAŁO SIĘ! Zbieramy dalej, by pomóc jak największej liczbie osób. Część rozdysponują na warszawskich ulicach pracownicy Kamiliańskiej Misji, część otrzymają goście Świąt z Ubogimi organizowanych 25.12 przez Sant’Egidio.

Szymon Hołownia