Akcja

Ciepło na zimę dla bezdomnych w Warszawie

Wesprzyj
Mamy już
25 560
Potrzebujemy
20 000
Akcje wsparło: 326 osób
Udostępnij

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Zimą 2023 r. podarowaliśmy

251

spersonalizowanych Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach
Karmimy

UWAGA! ZIMOWA AKCJA DOBREJ FABRYKI! Z zimna zamarzło już w tym sezonie w Polsce 10 osób. Zanim nadejdzie następna fala mrozu – kupmy „CIEPŁĄ PAKĘ” 100. warszawskim bezdomnym. Kurtka, buty, termos – to dziś sprzęt ratujący życie. 100 pakietów już mamy. Jeden to 250 zł. Zbieramy dalej, by pomóc jak największej liczbie potrzebujących!!! Może uda się przygotować 200 takich pak?!

W Warszawie żyje ponad 3 000 osób bezdomnych.

Każdego roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób. W tym roku już 10.

Wspaniałą robotę w zakresie pomocy warszawskim bezdomnym robi Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej lub choćby Wspólnota Sant’Egidio. Ich filozofia pomagania bardzo przypomina tę, którą sami wyznajemy, pomagając ludziom w różnych częściach świata. Dlatego wspólnie z przedstawicielami tych dwóch organizacji odwiedzamy baraki, pustostany, blaszaki w poszukiwaniu tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Nie rozwiążemy wszystkich problemów. Ale możemy przynajmniej kupić czas, który być może będzie dla kogoś decydujący, żeby te problemy rozwiązać.

Nasze DOBROFARBRYCZNE szaleństwo potrzebuje Was bardzo!

W ubiegłym roku kupowaliśmy z Wami warszawskim bezdomnym piece i buty, w tym roku chcemy kupić CIEPŁE PAKI: porządną kurtkę, porządne zimowe buty i termos (kawę czy herbatę często ktoś da, trzeba tylko mieć w co wziąć). 

Takich pakietów chcieliśmy zrobić przynajmniej 100. UDAŁO SIĘ! Zbieramy dalej, by pomóc jak największej liczbie osób. Część rozdysponują na warszawskich ulicach pracownicy Kamiliańskiej Misji, część otrzymają goście Świąt z Ubogimi organizowanych 25.12 przez Sant’Egidio.