Pilna zbiórka

Pomoc humanitarna dla Izium

Wesprzyj
Mamy już
14 486
Potrzebujemy
38 731
Akcje wsparło: 137 osób
Udostępnij

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

W pierwszych dobach wojny dostarczyliśmy

21 000

bochenków chleba dla mieszkańców Kijowa
Wysłaliśmy ponad

20 ton

żywności na tereny objęte walkami
Mamy pod stałą opieką

55 dzieci

ewakuowanych z domu dziecka w Żytomierzu
Karmimy

Przekazaliście ponad 1100 paczek z żywnością, dziękujemy!

Kilka dni temu Izium i okoliczne miejscowości wróciły w ręce Ukraińców. O raz pierwszy od początku wojny mogliśmy zobaczyć te tereny. Rosjanie zniszczyli wszystko. 80% miasta nie istnieje. Prócz budynków, dróg i mostów zniszczone są też źródła wody. Te, które wciąż działają, zostały zatrute.

Wszystkie kanały telewizyjne obiegły już zdjęcia masowych grobów, z których wydobywane są ciała maltretowanych matek, dzieci, żołnierzy. Ale w Izium są też żywi, wycieńczeni mieszkańcy, którzy wymagają natychmiastowej pomocy.

Izium i okoliczne miejscowości mają za sobą 6 miesięcy terroru. W promieniu 100 km nie ma ani jednego czynnego sklepu z żywnością. Mieszkańcy polegają na ostatnich ukrytych zapasach, a jeszcze częściej – na nadziei, że po prostu zdążą doczekać pomocy humanitarnej.

Natychmiast, jako jedni z pierwszych ruszyliśmy z pomocą.

Dołącz do nas, żywność i woda są pilnie potrzebne!

Już teraz przekazujemy aż 6 ton pomocy humanitarnej – połowę stanowi gotowe jedzenie do odgrzania, kolejne 25% to woda i suchy prowiant. Resztę stanowią bardzo potrzebne artykuły higieniczne.
Dla wielu osób przekazana przez Was żywność będzie pierwszym ciepłym posiłkiem od początku konfliktu. Poza gotową żywnością, zaopatrujemy mieszkańców w bezpieczną wodę w butelkach i planujemy proces uzdatniania wody w istniejących, zatrutych ujęciach.

Każde 12 zł to pełnowartościowy posiłek dla potrzebującego z Izium.

Od początku wojny dostarczamy pomoc humanitarną do najbardziej potrzebujących

Wiemy jak to robić. Jako jedna z pierwszych organizacji humanitarnych dotarliśmy z pomocą do Ukrainy już dzień po wybuchu wojny. Wciąż dostarczamy pomoc humanitarną do miejsc najtrudniejszych, potrzebujemy jedynie Waszego wsparcia – każda złotówka to kolejny kilometr na mapie Dobra, w którą chcemy wpisać granice kolejnych wyzwolonych miast!

Za przekazane przez Was środki kupujemy: gotowe gulasze, chilli i pożywne zupy, opakowania kaszy gryczanej, pszennej, jaglanej, jęczmiennej i ryżu.

Potrzebna pilna pomoc

Pomoc humanitarna dla Izium

Izium i okoliczne miejscowości mają za sobą 6 miesięcy terroru. W promieniu 100 km nie ma ani jednego czynnego sklepu z żywnością. Mieszkańcy polegają na ostatnich ukrytych zapasach, a jeszcze częściej – na nadziei, że po prostu zdążą doczekać pomocy humanitarnej.

Natychmiast ruszyliśmy z pomocą i jako jedni z pierwszych dotarliśmy na miejsce.

czytaj więcej

Mamy już:
14 486
Potrzebujemy:
38 731