Terapia niedożywionego dziecka trwa

Nakarm z nami Charmante

Wesprzyj
Mamy już
623
Potrzebujemy
1 728
Akcje wsparło: 10 osób
Udostępnij

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in.: kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo (DRC) pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • 15,6 mln ludzi – 18% całej populacji Konga cierpi głód
  • 3,4 mln dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na ostre niedożywienie
  • 41,8% dzieci poniżej 5. roku życia ma zahamowany wzrost w wyniku niedożywienia
  • 63,2% dzieci poniżej 5. roku życia i 41% kobiet w wieku 15-49 lat cierpi na anemię
Uratowaliśmy od choroby głodowej

600

osób w 2022 r.
W ośrodku dożywiania przyjmujemy ok.

80

dzieci tygodniowo
Karmimy

Dopóki prócz wystrzałów słyszysz spadającą bombę, znaczy, że żyjesz.

Wszystko inne jest niepewne. Nie wiesz, czy w poniedziałek będziesz mógł iść do pracy. Czy jakakolwiek praca w ogóle dla Ciebie będzie. Nie wiesz, czy zjesz jutro obiad, bo w portfelu pusto, a możliwości zarobienia dziś choć kilku groszy też póki co nie widać. Nie potrafisz nazwać swojego domu domem, bo nie chcesz się do niego przywiązywać. Rebelianci, którzy okupują teren, mogą go z niszczyć w każdej chwili.

Jutro nie jest pewne. Dzisiejsza noc też nie. A we wrześniu? Nie wiesz, czy Twoje dziecko pójdzie do szkoły. Czy w ogóle będzie wrzesień?

Dla ojca Charmante, mieszkającego w Kongu, wysoko pod wulkanami, w wiosce oddalonej od naszej Ntamugengi o 4 godziny marszu, jedna tylko rzecz jest pewna. Wydawało się, że roczna córeczka nie przeżyje, umrze z powodu choroby głodowej, że straci też ją. Dzięki Wam, dziś wie, że mała przeżyje. Zespół specjalistów z ośrodka dożywiania w Ntamugendze ocalił małą.

Choć małej nie grozi już śmierć z głodu, by wróciła do pełni sił, wciąż potrzebuje Waszego wsparcia. Terapia niedożywionego dziecka trwa. Nie da się wyleczyć skutków długotrwałego głodu z dnia na dzień.

 

Angażując się dziś w zbiórkę na leczenie Charmante, możesz nie tylko przywrócić jej dzieciństwo, ale sprawić, że dla jej bliskich, w całym niepewnym kongijskim świecie, jedną pewną rzeczą będzie to, że dziewczynka wyzdrowieje.

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
10 944
Potrzebujemy:
18 000