Z Wami podarowaliśmy Marie Louise nowe życie

Demokratyczna Republika Konga

Drugi co do wielkości kraj w Afryce, kraj pełen paradoksów. Z jednej strony bogaty w zasoby naturalne (m.in. kobalt, miedź, koltan, ropa naftowa, diamenty, złoto), z drugiej jego mieszkańcy należą do najbiedniejszych na świecie. Od dziesięcioleci Kongo pogrążone jest w przedłużających się konfliktach, które doprowadziły do powstania jednego z największych kryzysów humanitarnych na świecie.

Garść informacji:
  • Prawie 62% populacji (około 60 milionów ludzi) żyje w skrajnym ubóstwie, za mniej niż 2,15 dolara dziennie.
  • Aż 10 milionów ludzi wymaga natychmiastowej pomocy humanitarnej
  • 33 miliony ludzi pozbawionych jest dostępu do bezpiecznych źródeł wody i właściwych urządzeń sanitarno-higienicznych
  • liczne ogniska śmiertelnych chorób, w tym odry, malarii, cholery i wirusa eboli
  • ok. 11% wszystkich przypadków śmiertelnych spowodowanych malarią na świecie miało miejsce właśnie tutaj
Nasz szpital to ponad

27 000

procedur medycznych rocznie
Rocznie leczymy z malarii ok.

7000

pacjentów
Nasze położne odebrały

953

porodów w 2023 r.

10.07.2023

Czy pamiętacie to maleństwo, które w marcu i kwietniu diagnozowaliśmy i razem z Wami wysłaliśmy na operację kardiologiczną aż do Francji?
Proszę Państwa, Marie Louise nie tylko przeszła ją pomyślnie. Ta dzielna dziewczyna w międzyczasie zdążyła nauczyć się podstaw języka francuskiego! I chociaż dzieci na naszych zdjęciach zawsze wydają się być bardzo przejęte okiem aparatu i pozują bardzo poważnie, już za kulisami Marie śmieje się i dokazuje jak każde dziecko w jej wieku.
Na pomoc Marie przekazaliście ponad 1200 USD, za które mogliśmy wyrobić paszport, konieczne pozwolenia, zorganizować transport dokumentów i opłacić przekroczenie granicy. Bez tych środków mielibyśmy tylko marzenie. Z Wami podarowaliśmy temu dziecku nowe życie.
To i o wiele więcej jest możliwe między innymi dzięki przekazywanym przez Was Piątkom – zaledwie pięciozłotówkom, które pozwalają nam planować leczenie dzieciaków i zawsze pozostawać gotowymi do pomocy. To dzięki Wam Marie Louise nie musiała oczekiwać na żadną zbiórkę i kiedy tylko pojawiła się taka możliwość ze strony francuskiej, wysłaliśmy ją na drugi koniec świata. Dziękujemy!
Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050