Wspaniałe wieści! Wojtek wygrał walkę z bezdomnością

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Zimą 2023 r. podarowaliśmy

251

spersonalizowanych Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach

01.04.2020

Mamy dla Was dziś kolejny powód do dumy. W czasach zarazy nie zwalniamy z produkcją DOBRA, robimy go jeszcze więcej!

Pamiętacie nasz projekt Dach nad Głową, historię Weterana, któremu przekazaliśmy klucze do mieszkania, fundując przeprowadzkę z ulicy do normalności? Wspieramy w ten sposób Medycy na Ulicy, którzy na czele z niezastąpioną Anią Jastrzębską, psychotraumatologiem i streetworkerem, pomagają ludziom w kryzysie bezdomności wyprostować nawet najbardziej pogmatwane życiorysy.

Nasz pierwszy podopieczny zakończył właśnie walkę z bezdomnością i przekazał klucze do mieszkania treningowego kolejnej osobie. Marek już pokazał ogrom siły i determinacji w walce o swoje nowe życie. Dzięki Wam dziś po raz pierwszy zaśnie u siebie!