Mieszkańcy obozu potrzebują pomocy

Karmimy uchodźców na Lesvos!

Mieszkańcy obozu Moria 2.0. na co dzień borykają się z ogromnymi problemami, ale nie sposób ich rozwiązać, jeśli najpierw nie zaspokoją głodu. Każdy wykupiony przez Was posiłek zwiększy nasze możliwości. Nasze marzeniem to móc dostarczać posiłki codziennie do wszystkich.

czytaj więcej

Mamy już:
37 822
Potrzebujemy:
38 000

Wspaniałe wieści! Wojtek wygrał walkę z bezdomnością

Polska

Your browser does not support SVG.

W Polsce bezdomność wciąż pozostaje poważnym problemem społecznym. Dziesiątki tysięcy ludzi, pozostając bez dachu nad głową, cierpi z powodu wykluczenia społecznego. W Dobrej Fabryce wierzymy, że każda osoba głęboko poraniona, dotknięta patologiami i słabsza ma niezbywalną godność, o którą należy walczyć i która domaga się szacunku.

Garść informacji:
  • w Polsce ponad 30 000 tysięcy osób żyje w kryzysie bezdomności, 84% z nich to mężczyźni
  • najwięcej osób dotkniętych tym problemem przebywa w województwach: mazowieckim, śląskim i pomorskim
  • co roku w naszym kraju umiera z powodu zimna ponad 100 osób
  • najczęstsze przyczyny bezdomności to: konflikty rodzinne, problemy związane z uzależnieniem, eksmisja z miejsca zamieszkania
Daliśmy już

3 200

osobom dach nad głową
Zimą 2020 r. w zimie podarowaliśmy

150

Ciepłych Pak ze śpiworami, kurtkami i butami osobom przebywającym w pustostanach i noclegowniach

01.04.2020

Mamy dla Was dziś kolejny powód do dumy. W czasach zarazy nie zwalniamy z produkcją DOBRA, robimy go jeszcze więcej!

Pamiętacie nasz projekt Dach nad Głową, historię Weterana, któremu przekazaliśmy klucze do mieszkania, fundując przeprowadzkę z ulicy do normalności? Wspieramy w ten sposób Medycy na Ulicy, którzy na czele z niezastąpioną Anią Jastrzębską, psychotraumatologiem i streetworkerem, pomagają ludziom w kryzysie bezdomności wyprostować nawet najbardziej pogmatwane życiorysy.

Nasz pierwszy podopieczny zakończył właśnie walkę z bezdomnością i przekazał klucze do mieszkania treningowego kolejnej osobie. Marek już pokazał ogrom siły i determinacji w walce o swoje nowe życie. Dzięki Wam dziś po raz pierwszy zaśnie u siebie!