Pyszne wypieki naszych podopiecznych

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 39% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 49%
  • 60% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • Średnio tylko 6 na 10 dzieci kończy edukację przynajmniej na poziomie podstawowym
  • Wskaźnik alfabetyzacji dla całej populacji powyżej 15. roku życia wynosi 51,9%
Opłacamy naukę

56 dziewczętom

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

26.03.2020

Dakar, który słynie z kompletnej nieprzejezdności głównych arterii w godzinach szczytu, dziś świeci pustkami. Zamknięte granice, godzina policyjna i zakaz wystawiania nosa poza mury swojego domu zmuszają, by znaleźć sobie jakieś zajęcie.

Podopieczne Dobrej Fabryki z Foyer Maria Goretti w stolicy Senegalu na co dzień uczą się między innymi gotowania. Teraz, w trakcie kwarantanny korzystają ze swoich umiejętności dla zabicia czasu. Co tu dużo mówić. My też chcielibyśmy umieć tak zabijać czas.

A Wy?! Jakie macie pomysły, by w trakcie kwarantanny nie wiało nudą?

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
103 293
Potrzebujemy:
129 050