Pilna pomoc!

Pomóżmy Rohingom - powódź w obozie w Cox’s Bazar

W marcu gigantyczny pożar obozu, teraz wywołana przez coraz bardziej niszczycielskie monsuny powódź, sprawiła, że część obozu znalazła się pod wodą. Prosimy dołączcie do zbiórki i pomóżcie ludziom, którzy po raz kolejny stracili w życiu wszystko! Wody wciąż przybywa!

czytaj więcej

Mamy już:
14 326
Potrzebujemy:
20 000

Pyszne wypieki naszych podopiecznych

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 38% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 50,6%
  • 44% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • tylko 13,9% populacji powyżej 25. roku życia posiada jakiekolwiek wykształcenie ponadpodstawowe
  • wskaźnik alfabetyzacji wśród młodzieży pomiędzy 15. a 24. rokiem życia wynosi 69,8%
Opłacamy naukę

56 dziewcząt

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

26.03.2020

Dakar, który słynie z kompletnej nieprzejezdności głównych arterii w godzinach szczytu, dziś świeci pustkami. Zamknięte granice, godzina policyjna i zakaz wystawiania nosa poza mury swojego domu zmuszają, by znaleźć sobie jakieś zajęcie.

Podopieczne Dobrej Fabryki z Foyer Maria Goretti w stolicy Senegalu na co dzień uczą się między innymi gotowania. Teraz, w trakcie kwarantanny korzystają ze swoich umiejętności dla zabicia czasu. Co tu dużo mówić. My też chcielibyśmy umieć tak zabijać czas.

A Wy?! Jakie macie pomysły, by w trakcie kwarantanny nie wiało nudą?