Wigilijny Talerz Dobra

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

12.12.2022

Tradycyjny talerz wigilijny w tym roku wcale nie musi zostać pusty…

7 różnych historii – każda wydawało się bez wyjścia, przegrana. Za każdą stoi tysiące osób, które, jak nasi bohaterowie, doprowadzone zostały do ostatecznej krawędzi głodu, ubóstwa, okrucieństwa, odrzucenia, życia bez nadziei.

Huruma (5 miesięcy), Babcia Antonina (85 lat), Zoia (58 lat), Celine (25 lat), Marcel (85 lat), Rachi (18 lat), Dave (29 lat) – każdego spotkaliśmy osobiście w różnych zakątkach świata. Przedstawiliśmy ich Wam, a Wy po mału zaczęliście wyrównywać rachunki wielkich strat w każdej z historii. Dziś, dzięki Wam, przywracamy w nich życie, dając opiekę, bezpieczeństwo, pracę, godność i szanse na zbudowanie swojej przyszłości.

Każdy Wasz gest i otwarte serce to kwintesencja GOŚĆ-INNOŚCI, bez której nie ma żadnej Wigilii. To czekający talerz na gościa, który jest „inny”. Dziś w Dobrej Fabryce marzymy, by w ten jedyny dzień w roku na każdym stole pojawił się Wigilijny Talerz Dobra. To nie tylko zaproszenie dla naszych podopiecznych do zajęcia pustego miejsca przy stole, ale także realna pomoc, skrojona na miarę ich potrzeb. To przywracanie naszym podopiecznym nadziei, marzeń i wiary w jeszcze jedno Boże Narodzenie.

Potrzebna pilna pomoc

Uratujmy wioskę w Kongu przed cholerą

W momencie gdy udaje nam się wyprowadzić ostatnich pacjentów na prostą, pojawiają się kolejni chorzy, czasem kilku w ciągu dobry. Musimy pilnie zakupić antybiotyki, dodatkowe kroplówki, prześcieradła, środki czystości i wyposażenie medyczne!

czytaj więcej

Mamy już:
11 069
Potrzebujemy:
18 000