Wigilijny Talerz Dobra

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

12.12.2022

Tradycyjny talerz wigilijny w tym roku wcale nie musi zostać pusty…

7 różnych historii – każda wydawało się bez wyjścia, przegrana. Za każdą stoi tysiące osób, które, jak nasi bohaterowie, doprowadzone zostały do ostatecznej krawędzi głodu, ubóstwa, okrucieństwa, odrzucenia, życia bez nadziei.

Huruma (5 miesięcy), Babcia Antonina (85 lat), Zoia (58 lat), Celine (25 lat), Marcel (85 lat), Rachi (18 lat), Dave (29 lat) – każdego spotkaliśmy osobiście w różnych zakątkach świata. Przedstawiliśmy ich Wam, a Wy po mału zaczęliście wyrównywać rachunki wielkich strat w każdej z historii. Dziś, dzięki Wam, przywracamy w nich życie, dając opiekę, bezpieczeństwo, pracę, godność i szanse na zbudowanie swojej przyszłości.

Każdy Wasz gest i otwarte serce to kwintesencja GOŚĆ-INNOŚCI, bez której nie ma żadnej Wigilii. To czekający talerz na gościa, który jest „inny”. Dziś w Dobrej Fabryce marzymy, by w ten jedyny dzień w roku na każdym stole pojawił się Wigilijny Talerz Dobra. To nie tylko zaproszenie dla naszych podopiecznych do zajęcia pustego miejsca przy stole, ale także realna pomoc, skrojona na miarę ich potrzeb. To przywracanie naszym podopiecznym nadziei, marzeń i wiary w jeszcze jedno Boże Narodzenie.

Już niedługo zaprezentujemy gości, którym będzie można ufundować Wigilijny Talerz Dobra w roku 2023.

Pomoc pilnie potrzebna

Uratujmy Aptekę dla Najuboższych w Togo

To kwota, która pozwali na wyposażenie aptecznych półek na pierwsze półrocze. Zajmą się tym Ania i Mateusz, którzy jeszcze w lutym przylecą na miejsce i zapełnią półki najpotrzebniejszymi antybiotykami, lekami przeciwmalarycznymi i przeciwbólowymi. Apteka w Saoudé ma do uratowania ludzi. Uda się tylko dzięki Wam.

czytaj więcej

Mamy już:
10 825
Potrzebujemy:
30 000