Udzielamy pilnej pomocy w Krościenku

Ukraina

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła ofensywę militarną na Ukrainę, powodując ofiary wśród cywili i niszcząc infrastrukturę kraju. Ponad jedna czwarta ludności została zmuszona do opuszczenia swoich domów. W pierwszych tygodniach z Ukrainy uciekło ponad 4,3 miliona uchodźców, a drugie tyle jest wewnętrznie przesiedlonych. To najszybciej narastający kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej.

Nie możemy być obojętni na cierpienie naszych sąsiadów – od razu ruszyliśmy na pomoc!

Dostarczyliśmy pomoc humanitarną do

70 000

Ukraińców, którzy nie wyjechali kraju

28.02.2022

Według bardzo dokładnych raportów o sytuacji na przejściach granicznych, opracowywanych przez naszą warszawską centralę, najtrudniejsza sytuacja jest w tym momencie na przejściu granicznym w Krościenku. Dziś pracujemy tutaj. Naszą wczorajszą lokalizację przejęli dzielni harcerze. Nie ma tam już jednak tylu pieszych co wczoraj, a sama przeprawa zajmuje im kilkadziesiąt minut. 

Dostaliśmy za to bardzo dużo próśb o pomoc od matek z dziećmi po stronie ukraińskiej na przejściu w Krościenku. Potrzebują ciepła, bo ubrania, w których długimi godzinami stoją w kolejce liczącej ponad 700 osób, są już przemoczone. To ludzie głównie ze wschodu Ukrainy, co oznacza, że są już w drodze od kilku dni. Kolejka samochodów do przeprawy sięga już ponad 30 km. 

Właśnie dotarliśmy na miejsce i wjeżdżamy na Ukrainę. Znów nam się udało! Trzymajcie kciuki!

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
49 818
Potrzebujemy:
129 050