Dziewczyny szyją maseczki!

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 38% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 50,6%
  • 44% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • tylko 13,9% populacji powyżej 25. roku życia posiada jakiekolwiek wykształcenie ponadpodstawowe
  • wskaźnik alfabetyzacji wśród młodzieży pomiędzy 15. a 24. rokiem życia wynosi 69,8%
Opłacamy naukę

56 dziewcząt

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

09.04.2020

W Senegalu potwierdzono już 244 przypadków zachorowań na COVID-19. W kraju obowiązuje godzina policyjna i zakaz przemieszczania się. Zamknięta jest też oczywiście nasza szkoła dla dziewcząt w Dakarze. Siostra Ewa donosi, że nie jest łatwo, ale robią co mogą, by nie dać się ani wirusowi ani nudzie.

Kilka miesięcy temu wybudowaliśmy i wyposażyliśmy salę krawiecką. Wszystko możliwe było dzięki grantowi udzielonemu przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Polska pomoc rozwojowa 2019”. Dziś, mimo kwarantanny, szwalnia działa na pełnych obrotach i odpowiada na potrzeby sytuacji. Dziewczyny wrzuciły na linię produkcyjną maski ochronne i szyją je w hurtowych ilościach. Dzięki Wam codziennie zdobywają umiejętności, które dziś same mogą wykorzystać do zrobienia czegoś dobrego dla potrzebujących.

Tak działa prawdziwy łańcuch dobra! Brawo Wy!

Potrzebna pilna pomoc

Make Good Not War

W rejonach ogarniętych walkami najważniejszą potrzebą cały czas pozostaje żywność i ciepło. Seniorzy, dzieci, osoby niepełnosprawne i chorujące przewlekle – wśród osób, którymi się opiekujemy, mnóstwo jest takich, które nie mogły uciec z Ukrainy. Pokażmy, że rok po wybuchu wojny wciąż jesteśmy z Ukraińcami! Niech zobaczą, jak wielu mają przyjaciół!

czytaj więcej

Mamy już:
15 463
Potrzebujemy:
25 000