Dziewczyny szyją maseczki!

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 39% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 49%
  • 60% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • Średnio tylko 6 na 10 dzieci kończy edukację przynajmniej na poziomie podstawowym
  • Wskaźnik alfabetyzacji dla całej populacji powyżej 15. roku życia wynosi 51,9%
Opłacamy naukę

56 dziewczętom

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

09.04.2020

W Senegalu potwierdzono już 244 przypadków zachorowań na COVID-19. W kraju obowiązuje godzina policyjna i zakaz przemieszczania się. Zamknięta jest też oczywiście nasza szkoła dla dziewcząt w Dakarze. Siostra Ewa donosi, że nie jest łatwo, ale robią co mogą, by nie dać się ani wirusowi ani nudzie.

Kilka miesięcy temu wybudowaliśmy i wyposażyliśmy salę krawiecką. Wszystko możliwe było dzięki grantowi udzielonemu przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Polska pomoc rozwojowa 2019”. Dziś, mimo kwarantanny, szwalnia działa na pełnych obrotach i odpowiada na potrzeby sytuacji. Dziewczyny wrzuciły na linię produkcyjną maski ochronne i szyją je w hurtowych ilościach. Dzięki Wam codziennie zdobywają umiejętności, które dziś same mogą wykorzystać do zrobienia czegoś dobrego dla potrzebujących.

Tak działa prawdziwy łańcuch dobra! Brawo Wy!