Zła sytuacja w Kongu

Ratuj z nami ofiary głodu i przemocy

Kurs dolara znów skoczył i kosztuje prawie 4 złote. Dwa miesiące wsparcia dla szpitala i ośrodka dożywiania to dla nas dodatkowe 12 000 zł. Uratujmy wspólnie kolejne dziesiątki chorych i głodnych!

czytaj więcej

Mamy już:
1 918
Potrzebujemy:
12 000

Wirus z nami nie wygra!

Bangladesz

Jest jednym z najbardziej zaludnionych i zarazem najbiedniejszych państw świata. Na jeden kilometr kwadratowy przypada tu ponad tysiąc mieszkańców. W kraju mieszka blisko 150 milionów ludzi. W sąsiedniej Mjanmie od połowy 2017 roku tysiące Rohingów straciło życie. Spalono ich wioski, a ocalali ruszyli w kierunku granicy z Bangladeszem. W ciągu kilku miesięcy w strefie przygranicznej osiedlił się blisko milion uchodźców.

Garść informacji:
  • ONZ od początku nazywa prześladowania Rohingów czystką etniczną
  • Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana grupa etniczna
  • w pobliżu miasta Cox’s Bazar znajduje się największy na świecie obóz dla uchodźców, liczący ok. 920 000 ludzi
  • 55% ludności w obozie to dzieci
prowadzimy świetlicę dla

60

dzieci w wieku od 3 do 6 lat
organizujemy warsztaty z j. angielskiego, krawiectwa i obsługi komputera dla

108

młodych ludzi
miesięcznie szkolimy ok.

150

opiekunów dzieci z podstaw pozytywnego rodzicielstwa

08.04.2020

Dobra Fabryka na pełnych obrotach❗️ Dziś rozwieźliśmy ponad 200 litrów dezynfekantów, uzupełniając braki w domach opieki i ośrodkach pomagającym osobom w kryzysie bezdomności. Za chwilę ruszamy w drogę z kolejnymi 800 litrami. Zasililiśmy Wspólnota Sant’Egidio Warszawa, Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej, Przychodnia dla Bezdomnych „Lekarze Nadziei”, Fundacja Sławek i Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Otwocku.

Siostra Małgorzata Chmielewska donosi, że dzięki Wam właśnie uzupełniła zapasy żywności w dziesięciu domach Wspólnoty Chleb Życia.

Kilkadziesiąt przyłbic trafiło do medyków w kilku polskich szpitalach. To nie wszystko❗️

W Bangladeszu w największym na świecie obozie dla uchodźców trwa dystrybucja mydła, dezynfekantów, maseczek, rękawiczek i broszur z informacjami, jakie środki ostrożności zastosować, by zminimalizować ryzyko zachorowania, jak postępować w przypadku objawów i z kim się kontaktować. Przygotowaliśmy kilka tysięcy takich paczek!!! Będą kolejne, jeśli tylko zajrzycie na dobroczynne24.pl i podarujecie taki zestaw ludziom, którzy naprawdę są teraz w beznadziejnej sytuacji.

Ratujecie zdrowie i życie ludzi na trzech kontynentach. My jesteśmy tylko listonoszami! Jesteście NIE-SA-MO-WI-CI!!!! Wirus z nami nie wygra!!! Wspólnie pokonamy to dziadostwo! DZIĘKUJEMY!!!