Ruszamy z pomocą dla Rohingów!

Bangladesz

Jest jednym z najbardziej zaludnionych i zarazem najbiedniejszych państw świata. Na jeden kilometr kwadratowy przypada tu ponad tysiąc mieszkańców. W kraju mieszka blisko 150 milionów ludzi. W sąsiedniej Mjanmie od połowy 2017 roku tysiące Rohingów straciło życie. Spalono ich wioski, a ocalali ruszyli w kierunku granicy z Bangladeszem. W ciągu kilku miesięcy w strefie przygranicznej osiedlił się blisko milion uchodźców.

Garść informacji:
  • ONZ od początku nazywa prześladowania Rohingów czystką etniczną
  • Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana grupa etniczna
  • w pobliżu miasta Cox’s Bazar znajduje się największy na świecie obóz dla uchodźców, liczący ok. 920 000 ludzi
  • 55% ludności w obozie to dzieci
wzbogacamy dietę i zapewniamy niezbędne produkty gospodarstwa domowego dla

kilkudziesięciu

najsłabszych uchodźców

25.03.2021

Sytuacja w obozie jest dramatyczna! Tysiące ludzi koczuje pod gołym niebem, ranni i bezradni ludzie czekają na pomoc. Setki osób wciąż uznawane są za zaginione. Brakuje dosłownie wszystkiego. Nie ma chwili do stracenia. Ruszamy z pomocą!!!

Priorytetem jest teraz zaopatrzenie pogorzelców w podstawowe artykuły, które pomogą im przeżyć najbliższe dni. Tuż przed pożarem wysłaliśmy, jak co miesiąc, przelew na funkcjonowanie naszego centrum. Ponad 7 000 dolarów miały być wydane na posiłki, pomoce edukacyjne i utrzymanie świetlicy. Natychmiast po pożarze zdecydowaliśmy kupić za nie to, co teraz najbardziej potrzebne. Rozdajemy paczki żywnościowe, ubrania, artykuły higieniczne, sprzęt kuchenny, plandeki i maty, by ludzie mieli dziś co zjeść, mogli zbudować sobie jakikolwiek dach nad głową i nie spać na spalonej gołej ziemi. W pierwszej kolejności chcemy dotrzeć do rodzin dzieci z naszego centrum.

Ci ludzie po raz kolejny stracili absolutnie wszystko. Najpierw uciekając przed czystkami etnicznymi w Birmie, a teraz przez pożar, który zabrał im to wszystko, co z tak wielkim trudem zdołali uzbierać w ciągu 4 lat życia w zamkniętym obozie. Bez nas sobie nie poradzą!

Zbiórka na odbudowę naszego centrum i pomoc rodzinom w odbudowie ich schronień wciąż trwa na naszej stronie! Dziękujemy wszystkich, że z takim zaangażowaniem odpowiedzieliście na nasz apel o pomoc! Po dwóch dniach mamy połowę kwoty!!! Nie możemy się zatrzymać!!! Prosimy Was, udostępniajcie dalej, zapraszajcie znajomych, mówcie o tej tragedii, gdzie tylko się da. Bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia, by móc pomagać w miejscu, które dziś przypomina najgorszy krajobraz wojenny.

Pacjenci hospicjum marzą o sprawnych łóżkach

Walczymy o godność chorych i ubogich

Nie ma hospicjum bez łóżek. W rwandyjskiej Kabudze przywracamy godność, przynosimy ulgę w cierpieniu, obracamy największe ludzkie nieszczęścia w radość z każdego poranka. Pomagamy żyć do samego końca chorym, którzy gdzie indziej ze swoim cierpieniem po prostu by sobie nie poradzili.

czytaj więcej

Mamy już:
118 542
Potrzebujemy:
129 050